اشاره قرآن به مؤمنان عاقل و مؤمنان بی عقل!

کسانی که با بصیرت، متوجه نقشه های دشمنان اسلام و مسلمین می شوند و مراقب هستند تا پازل دشمن را تکمیل نکنند، تلنگری هستند برای کسانی که چشم بر ماهیت نرم افزار های صهیونیستی بسته اند و معتقدند در این شبکه های جاسوسی در حال مبارزه با دشمن هستند!!

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اسباب اغواگرایانه دشمن صهیونیستی؛

اشاره قرآن به مؤمنان عاقل و مؤمنان بی عقل!

فیلترینگ کارآمد است!

 

"یأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُواْ لَا تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّنْ دُونِكُمْ لَا يَأْلُونَكُمْ خَبَالاً وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَآءُ مِنْ أَفْوَهِهِمْ وَمَا تُخْفِى صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْأَيَتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ1"

اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! از غير خودتان همراز نگيريد. آنان در تباهى شما كوتاهى نمى‏كنند، آنها رنج بردن شما را دوست دارند. همانا كينه و دشمنى از (گفتار) دهانشان پيداست و آنچه دلهايشان در بردارد، بزرگتر است. به تحقيق ما آيات (روشنگر و افشاگر توطئه هاى دشمن) را براى شما بيان كرديم اگر تعقّل كنيد.

با نگاهی اجمالی به  واژه‏ى «وَدَّ» در قرآن کریم، به آمال و آرزوهاى دشمنان درباره مسلمین بر می خوریم از جمله:

·       او مى‏خواهد ما از سلاح و سرمايه‏ى خود غافل باشيم، "ودّالّذين كفروا لو تغفلون عن اسلحتكم و امتعتكم"2

·       او از ما سازش و نرمش مى‏خواهد، "ودوّا لو تُدهِن فيُدهِنون"3

·       او براى ما رنج و فشار و زحمت مى‏خواهد، "وَدوّا ما عَنِتّم"4

·       او براى ما ارتداد و بازگشت از دين را مى‏خواهد، "وَدّ كَثيرٌ مِن اهل الكتاب لو يردّونكم من بعد ايمانكم كفّاراً"5

امروزه فضای رها شده و بی دروپیکر مجازی، تحقق مصادیق "ود" را لحظه به لحظه بیشترمیکند، مسئولان و جوانان را از سلاح و سرمایه ایمان و علم غافل کرده و متصدیان مرعوب به سازش و نرمش با "أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُواالیهود و الذین اشرکوا"6 شده اند و هزینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیاری را متوجه نظام جمهوری اسلامی کرده و زمینه استحاله اعتقادی و تفکر التقاطی را مهیا نموده اند.

با تعمق در آیه فوق، متوجه می شویم مؤمن و عاقل بودن دو مقوله از هم جدا است. لذا در اين آيه خداوند به مؤمنان مى‏فرمايد: كفّار را محرم اسرار خود قرار ندهيد، اگر عقل داريد: "یا ايها الّذين آمنوا... ان كنتم تعقلون"...

مرز میان "مومنان عاقل" و "مومنان بی عقل" در فضای مجازی چیست؟!

کسانی که با بصیرت، متوجه نقشه های دشمنان اسلام و مسلمین می شوند و مراقب هستند تا پازل دشمن را تکمیل نکنند، تلنگری هستند برای کسانی که چشم بر ماهیت نرم افزار های صهیونیستی بسته اند و معتقدند در این شبکه های جاسوسی در حال مبارزه با دشمن هستند!!

قطعا فیلترینگ کارآمد است

وقتی موضوع فیلترینگ به اشکال گوناگون در کشورهای مختلف از جمله سردمداران صهونیستی دنیا مثل آمریکا و دولت حرام زاده اسرائیل مطرح است و نرم افزارهایی را که خود سازنده آن هستند را نیز فیلتر می کنند؛ چرا باید دبیر شورای عالی فضای مجازی سالها پیش بگوید: "سیاست بستن و مسدود سازی شبکه‌ های اجتماعی دیگر جواب نمی‌ دهد؛ این کار نه تنها مشکلی را حل نمی‌ کند بلکه برای مردم ایجاد مشکل خواهد کرد!"

آیا اینگونه سخنان ما را به سناریوی نفوذ نزدیک نمی سازد؟؟

 "نفوذ مسئله‌ی مهمّی است بنده هم که این را عرض میکنم نه به خاطر این است که حالا یک احتمالی به ذهنم می‌آید که ممکن است نفوذ کنند؛ نه، ما از خیلی چیزها مطّلعیم؛ از خیلی حوادثی که دارد در کشور رخ میدهد که غالباً عموم مردم یا حتّی خیلی از خواص مطّلع نمیشوند ما مطّلع میشویم. من از روی اطّلاع دارم عرض میکنم که برنامه‌ی نفوذ در کشور یک برنامه‌ی جدّی استکبار است، برنامه‌ی جدّی آمریکایی‌ها است؛ دارند دنبال میکنند که نفوذ کنند. اشتباه نشود! این نفوذ برای این نیست که از یک جایی کودتا بشود؛ نه، میدانند که در ایران، در جمهوری اسلامی، با ساختی که جمهوری اسلامی دارد کودتا معنی ندارد. یک جاهایی یک‌وقت داخل فلان نیروی مسلّح نفوذ میکنند برای اینکه بیایند کودتا کنند، یکی را ببرند، یکی را بیاورند؛ نه، این نفوذ برای کودتا نیست، این نفوذ برای دو منظور دیگر است. یکی از آماجهای این نفوذ مسئولانند؛ آماج دوّم مردمند. مسئولان آماج این نفوذند؛ برای چه؟ هدف چیست؟ هدف این است که محاسبات مسئولان را عوض کنند و تغییر بدهند؛ یعنی مسئول جمهوری اسلامی به این نتیجه برسد که با ملاحظه‌ی هزینه و فایده احساس کند که باید این اقدام را بکند، این اقدام را نکند؛ نفوذ برای این است به این نتیجه برسد که فلان رابطه را قطع کند، فلان رابطه را ایجاد کند؛ نفوذ برای این است که این محاسبات در ذهن مسئولین عوض بشود. آن‌وقت، وقتی نتیجه این بشود که فکر مسئولین و اراده‌ مسئولین در مشت دشمن قرار بگیرد، دیگر لازم نیست دشمن بیاید دخالت مستقیم بکند؛ نه، مسئول کشور همان تصمیمی را میگیرد که او میخواهد. وقتی محاسبه این حقیر عوض شد، تصمیمی را میگیرم که او میخواهد؛ من همان کاری را که او میخواهد مفت و مجّانی انجام میدهم؛ گاهی بدون اینکه خودم بدانم -یعنی اغلب بدون اینکه خودم بدانم- این کار را انجام میدهم. [بنابراین] سعی میکنند محاسبات مسئولین را عوض کنند."7

 

وقتی که ما در فضای مجازی به نقطه مصرف کنندگی صِرف برسیم! یعنی که راهی جز تبعیت از دشمن در این فضا را نداریم! و نیروهایی متفکر ما که در زمینه های موشکی، ماهواره ای، علمی و صنعتی لرزه به اندام استکبار جهانی انداخته اند، از ساختن شبکه ملی اطلاعات و یک شبکه ای که قابلیت رقابت با این نجس افزارهای صهیونیستی را داشته باشد، عاجزند!!!

آیا عزت دینی و ایرانی ما این اجازه را می دهد که افساربردگی سردمداران صهیونیستیِ این نجس افزارها را بر گردن بیندازیم؟!

"سعی کنیم در تحلیلهایمان، در شناخت حوادث، دچار خطا و اشتباه نشویم. بدانیم که آمریکا و صهیونیسم دشمنان امت اسلامیاند؛ سردمداران رژیم های جبار، دشمنان امت اسلامیاند. اگر دیدیم در یک جائی آنها در یک جهت قرار گرفتند، بدانیم که آن جهت، جهت باطلی است، جهت غلطی است؛ دچار خطای در تحلیل نشویم. آنها هرگز برای ملتهای مسلمان دل نمیسوزانند؛ هرچه بتوانند، تخریب میکنند و در روندها اخلال میکنند8."

اگر فیلترینگ پاسخگو نبود دشمن فیلترشکن های متعدد نمی ساخت! مگر امر ولایت به غیر از"عدم تبعیت از دشمن9" است؟ و لغو فیلتر در عرصه شبکه های صهیونیستی، عین تبعیت از دشمن نیست؟ و"فَلا تُطِعِ الكافِرينَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا كَبيرًا،10بنابراین از کافران اطاعت مکن، و بوسیله آن [= قرآن‌] با آنان جهاد بزرگی بنما!"

مسئولانی که با صحبت های غیر تخصصی و غیر متعهدانه و تصمیم های نادرست، زمینه تکیه مردم را به نجس افزارهای صهیونیستی هموارتر از قبل نموده و همگام با دشمنان صهیونیستی، مشوق حضور در این صحنه ها و میدان های طراحی شده از سوی خونخوارترین دشمنان اسلام و مسلمین گشته اند بدانند، "وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ،11 و تكيه بر ظالمان نكنيد كه موجب مي‏شود آتش شما را فرو گيرد و در آن حال جز خدا هيچ ولي و سرپرستي نخواهيد داشت و ياري نمي‏شويد".

وظیفه شما و تمامی کسانی که در مقام خدمت به مردم و انقلاب هستید و با منت خون شهدا به حفظ و حراست از اسلام موظف شده اید در قبال دشمن "فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ"12 است، و تنها در صورت استقامت است که "وَ مَنْ تابَ مَعَکَ وَ لا تَطْغَوْا إِنَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصيرٌ" 13صورت می پذیرد.

کشاورز

مهر 95

 

1. آیه 118 سوره مبارکه آل عمران.

2. آیه 102 سوره مبارکه نساء.

3. آیه9 سوره مبارکه قلم

4. آیه 119سوره مبارکه آل عمران.

5.  آیه 109 سوره مبارکه بقره.

6 . ایه 82 سوره مبارکه مائده.

7. امام خامنه ای،۱۳۹۴/۱۲/۲۰

8. امام خامنه ای،عید فطر1391

9. امام خامنه ای، ۱۳۹۵/۰۳/۰۶.

10. آیه 52 سوره مبارکه فرقان

11.  آیه 113سوره مبارکه هود.

12.آیه 112 سوره مبارکه هود.

13. آیه 112 سوره مبارکه هود.

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست          تاریخ انتشار : يکشنبه ١ فروردين ١٤٠٠ - ساعت انتشار: ١٧:٤٧ - گروه خبری : پیشنهاد, روشنگری

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: