کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

تحلیل خبر :
روتیتر: 
جلسه جبهه اقدام برگزار شد

تلنگر به حزب اللهی ها برای توهم مؤثر بودن

تصویر: 
لید: 
جلسه با موضوع مبارزه و یا انفعال و تاثر ما، دشمن و فضای مجازی، کارگاه دشمن شناسی، راهکار مبارزه و فعالیت های جبهه اقدام، بعد از ظهر روزسه شنبه ۳ بهمن در تهران با حضور تعدادی از اعضای جبهه و افراد علاقمند به مباحث دشمن شناسی تشکیل شد. صادقی در ابتدا با بیان اهداف تشکیل این جلسه به بررسی اصل مشکل در فضای مجازی پرداخت: "در فضای مجازی از هر قشر و گروهی وجود دارند؛ اما آن دسته ای اهمیت بیشتری دارند که برای دشمن مهمتر هستند. و دشمن اصولا فضای مجازی را برای تاثیر بر افرادی ساخته است که (تحت سلطه نیستند). آیا واقعا این چنین است؟"
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ جلسه با موضوع مبارزه و یا انفعال و تاثر ما، دشمن و فضای مجازی، کارگاه دشمن شناسی، راهکار مبارزه و فعالیت های جبهه اقدام، بعد از ظهر روزسه شنبه ۳ بهمن در تهران با حضور تعدادی از اعضای جبهه و افراد علاقمند به مباحث دشمن شناسی تشکیل شد. صادقی در ابتدا با بیان اهداف تشکیل این جلسه به بررسی اصل مشکل در فضای مجازی پرداخت.

تحلیلگر ارشد فضای مجازی عنوان کرد: "فضای مجازی تابعی از فضای واقعی برای اقشاری است که در این فضا وجود دارند. قشری که دشمن، فضای مجازی و ابزار سلطه، تسلط و سیطره را برای آنها قرار داده است، همان قشری است که به شعار هیهات من الذله معتقدند. این دلیل اثبات آن مدعاست که تمام اقشار به جز این قشر تحت تسلط دشمن هستند اما قشر مذهبی، انقلابی و حزب اللهی از سلطه سیطره دشمن خارج است و به همین منظور دشمن چنین ابزاری را ایجاد و برای تسلط بر آنها به کار گرفته است."

در ادامه افزود: "شاید برخی افراد گمان کنند این ابزار محصول جدیدی است و شاید سوال دیگری پیش بیاید که آیا اینترنت و فضای مجازی محصولی قبل از انقلاب اسلامی است، جواب آن است که جبهه حق و باطل از بدو خلقت بوده است و دشمنان حق و حقیقت بعد از انقلاب اسلامی روش ها و تاکتیک های سلطه جویانه خود را متنوع، گسترده و آشکارتر نمودند. لذا دشمن این ابزارهای نوین (فضای مجازی و شبکه های اجتماعی) را ساخت که قشری که تحت سلطه نیستند تسلط یابد."

تحلیل گر فضای مجازی در توضیح آنکه مشکل از کجاست که افراد مومن و حزب اللهی زیر سلطه دشمن می روند، توضیح داد: "مشکل اصلی در توحید ماست، یعنی مشکل هم در ربوبیت تکوینی و هم در ربوبیت تشریعی، هم توحید در استعانت، هم توحید در خوف و رجا، و هم توحید در محبت است."

وی با بیان این سوال که "آیا جبهه حق با این وضعیت کنونی در فضای مجازی به دستاوردی رسیده است؟" ادامه داد: "یک مثال محسوس هم وجود ندارد که ما آن را به عنوان عمل موفق جبهه حق در فضای مجازی قلمداد کنیم."

صادقی افزود: "در فضای مجازی ما مانند کسی که در روی تردمیل می دود و ادعای ورزشکار بودن را نیز دارد، انرژی هم مصرف می کند لکن به جلو حرکت نمی کند، هستیم."

وی جواب این سوال را که چرا جبهه حق با وجود مصرف انرژی فراوان در فضای مجازی به موفقیتی نائل نمی شود؟! اینگونه پاسخ داد: "زیرا که اساسا کنترل، اشراف، تسلط و مدیریت این فضا در دست دشمن است، دشمن اجازه موفقیت در زمین خود بر مبنای قواعد از پیش تعیین شده خود را به ما نخواهد داد و هر جا به این نتیجه برسد که فرد یا گروهی براساس استاندارد های او (دشمن) حرکت نمی کند دست به اقدام می زند و حذف می کند، پس مهم نیست که ما توهم موثر بودن داشته باشیم بلکه مهم آن است که دشمن ما را عنصر موثر بداند یا خیر."

صادقی با مثالی از جنگ احد و بستن راه نفوذ دشمن گفته های خود را تکمیل کرد.

وی چهار عنصر مهم برای پیروزی را این گونه شمرد:

"۱- کسب اطلاعات، شناسایی دقیق و جامع، تخلیه اطلاعاتی؛

۲- خروجی اطلاعات، باید توسط کارشناسان تحلیل و بررسی شود تا نقاط ضعف و قوت دشمن حاصل شود؛

۳- ابزار و سلاح لازم؛

۴- طرح و برنامه مدون (اصل غافلگیری زمان بندی چند مرحله ای، آمادگی دائمی، هماهنگی و اتحاد درونی) عملیات روانی مناسب باید انجام شود..."

او برای روشن شدن و تکمیل موضوع و اهمیت اطلاعات در موقعیت یک عملیات، کلیپ تبلیغاتی قرارگاه فضای مجازی آمریکا را به نمایش گذاشت.

در این فیلم نشان داده شد که ارتش خباثت کار آمریکا طبق قوانین داخلی خود، هر عملیات فضای سایبر را در فضای حقیقی پاسخ می دهد.

برای ادامه جلسه وی شهادت شیح احمد یاسین[۱]، احمدالجوبری[۲] و یحیی عیاش[۳] را که مصادیقی از اقدامات جنایت کارانه ی سرویس های جاسوسی تروریستی رژیم های صهیونیستی دانست.

وی بیان نمود:"می توان به موضوع شهادت این سه نفر دو نگاه جاهلانه و عاقلانه داشت. نگاه جاهلانه به موضوع این است که شیخ احمد یاسین (کسی که دو شب را در یک مکان اقامت نداشت) به طور اتفاقی از مسجد بیرون آمد و به سمت مکان دوم در حرکت بود و به طور اتفاقی توسط جاسوس فلسطینی رویت شد، به طور اتفاقی خبر به عامل اطلاعاتی سرویس جاسوسی صهیونیستی رسید، به طور اتفاقی عامل جاسوسی فرماندهی ارتش اسرائیل را مطلع کرد، به طور اتفاقی فرماندهی ارتش دستور اعزام هلی کوپتر را صادر کرد، به طور اتفاقی موشک های هلی فایر که قیمت هر کدام آنها ۲۰۰ هزار دلار است شلیک شد و به طور اتفاقی به زیر ویلچر شیخ احمد یاسین اصابت کرد و وی به شهادت رسید. از این نوع نگاه جاهلانه و احمقانه به کثرت در فضای مجازی وجود دارد. اما نگاه واقع بینانه این است که آمادگی دشمن برای از میان برداشتن افراد موثر، بسیار بالاست و برای از بین بردن آنها تردیدی به خود راه نمی دهد."

صادقی در ادامه به بحث توحید پرداخت: "آیا ما تنهای تنها از خدا استعانت می طلبیم، یا خیر؟ با آن که می دانیم راز موفقیت تنها در استعانت از خداست. اما پاسخ اینجاست که ما از همه چیز استعانت می طلبیم برای مثال تلگرام. الان از هر کسی بپرسیم چرا در تلگرام هستید؟ می گویند همه آنجا هستند مگر می شود بدون تلگرام مردم را هدایت کرد و اثر گذار بود؟! پس ما از تلگرام برای پیروزی استعانت می طلبیم. این یک واقعیت تاسف بار برای حزب اللهی ها است. به طور کلی حزب اللهی های فعال در شبکه های ضد تعاملی-صهیونیستی در مقام قول و در مقام عمل به این معتقدند که باید از ابزار دشمن برای پیروزی، استعانت طلبید. در اینجا با یک سوال مهم روبرو هستیم که آیا اسلام مجوز آن را داده است که از هر وسیله ای استفاده شود ولو برای هدف الهی. یا اینکه برای رسیدن به هدف الهی وسیله نیز باید الهی باشد؟"

یکی از حاضرین در جمع سوالی را مطرح کرد، که برای ارتباط با دنیا و هدایت مردم باید از تلگرام استفاده کنیم. تحلیلگر فضای مجازی چنین پاسخ داد: "اگر کسی ادعای ارتباط با دنیا داشته باشد که باید در فیسبوک که بیش از دو میلیارد کاربر دارد فعالیت کند نه تلگرام با ۱۸۰ میلیون کاربر، آنهم ۴۰ میلیون آن ایرانی ها هستند و بقیه کاربرها هم از کشورهایی هستند که خیلی اهمیت ندارند و اساسا آن چه در این پیام رسان (تلگرام) می گذرد نهایتا بحث های بیهوده با عناصر دست چندم ضد انقلاب است."

وی برای روشن شدن پاسخ افزود: "مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان آنها را افسران جنگ نرم نامیدند، ایشان حضور در فضای مجازی و بحث های بیهوده را مصادیق اتلاف وقت دانسته و آن را نفی کردند و دو جایگزین برای آن معرفی نمودند:۱- کار تشکیلاتی، ۲- درس خواندن، علم آموزی و بصیرت افزایی را جایگزین آنها دانستند. "

وی ادامه داد: "آیا همه بچه حزب اللهی ها به این گفته عمل می کنند؟ کافی است به حزب اللهی ها این گفته مقام معظم رهبری را بدون ذکر نام ایشان بگویید، مطمئن باشید که به شما توهین خواهند کرد."

برای ادامه مباحث، کلیپ دیگری با موضوع واحد ۸۲۰۰ یگان عملیاتی رژیم صهیونیستی در فضای مجازی به نمایش درآمد. در این فیلم عملا نشان می دهد که اسرائیل قصد دارد بر کشور هایی مانند ایران، سوریه، لبنان، آرژانتین، ونزوئلا و... که آنان را دشمن خود می داند از طریق فضای مجازی نفوذ کند. این فیلم به وضوح نشان می دهد که اطلاعات به ظاهر بی ارزش برای ما، برای دشمن بسیار با ارزش است.

وی برای روشن شدن موضوع از یک گراف اطلاعاتی کشف شده در مورد اطلاعات به ظاهر بی ارزش و در نهایت ارزشمند در منظر دشمن توضیحاتی را ارائه کرد.

وی در مورد توئیتر صهیونیستی نیز که قشر حزب اللهی آن را فضایی برای نخبه گان می دانند، اشاره کرد: "خانم کلینتون (وزیر خارجه وقت آمریکا) صراحتا نقش توئیتر در فتنه ۸۸ را نقشی کلیدی دانست و بیان داشت ما در فتنه ۸۸ به جاسوسان خود اعلام کردیم به استراحت بپردازند زیرا که مردم ایران وظایف آنها را به خوبی انجام می دهند."

صادقی به بحث تفاوت بین شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها پرداخت و گفت: "پیام رسان ها به مانند دایره بسته هستند که فرد برای گرفتن اطلاعات باید لینک کانال ها را داشته باشد و اگر گروه باشد نیز باید یا توسط فرد دیگری عضو شود یا با استفاده از لینک گروه وارد گروه شود. اما شبکه های اجتماعی که توئیتر یکی از آنهاست همه به اطلاعات دسترسی دارند و می توان با جستجو به تمام اطلاعاتی که دیگران توئیت کردند رسید. به طور کلی تمام پیام رسان ها به شکل دایره بسته هستند و شبکه های اجتماعی به شکل نعل می باشند."

وی با بیان مشکلات فراوان تلگرام صهیونیستی که مانع واضح برای مبارزه با دشمن می باشد اشاره نمود: "این اشتباه است که افراد ذکر می کنند زیرا در یک دایره بسته که دشمن مشخص نیست و افراد در یک فیلترینگ حبابی به سر می برند و از طرفی در گروه ها به علل مختلف از جمله تکثر اطلاعات و در کانال ها به دلیل مونولوگ بودن رابطه، امکان تاثیر گذاری وجود نخواهد داشت."

تحلیلگر ارشد فضازی مجازی در مورد سوء استفاده برخی به ظاهر حزب اللهی ها از این فرمایش حضرت آقا که می فرمایند فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد، گفت: "تمام فضای مجازی که تلگرام صهیونیستی نیست، چون اگر فضای مجازی را معادل و برابر تلگرام و امثال آن بدانند باید گفت قبل از سال ۲۰۱۳ چیزی به نام فضای مجازی وجود نداشته است و اگر زمانی به هر دلیلی تلگرام از میان برود فضای مجازی نیز وجود نخواهد داشت، که این طور نیست."

وی در ادامه مباحث، به صحبت های مقام معظم رهبری که در فضای مجازی به کرات پخش شد و برخی کلمات آن جابجا گردید پرداخت و ادامه داد:"جمله ای که حضرت آقا فرمودند این است: "اهتمام به تخاطب واقعی. فضای مجازی چیز خوبی است، فرصتی است امّا کافی نیست. بعضی‌ها چسبیده‌اند به فضای مجازی -توئیتر و مانند اینها- برای اینکه پیام هایشان را برسانند، این فایده ندارد؛ تخاطب واقعی لازم است، میزگرد لازم است، سخنرانی لازم است، نشریّه لازم است، بحث های دونفره و سه‌نفره لازم است، جلسات تحلیل لازم است؛ این‌جور با مخاطبینتان بنشینید؛ و مانند این کارها." اما افراد حزب اللهی با این پیام چه کرده اند و چگونه آن را پخش کردندگفته اند: "توئیتر چیز خوبی است اما کافی نیست در صورتی که این یکی از اسرائیلیاتی است به سخنان مقام معظم رهبری اضافه کرده اند که در این کلام حضرت وجود ندارد."

وی در ادامه به پرسش و پاسخ های افراد حاضر در مورد اصل ۱۹ پرداخت و بیان کرد: "اصل ۱۹ گروهی ضد انقلاب هستند که تمامی افراد و گروه های معاند نظام مقدس ایران در آن عضو و حوزه فعالیت فضای مجازی است. همین فیلتر شکن هایی که در زمان فیلتر تلگرام استفاده شد توسط اصل ۱۹ ساخته شده و یکی از وظایف آنها دور زدن فیلترینگ است."

صادقی به کنفرانس والنسیا که توسط گروه اصل ۱۹در سال ۲۰۱۵ برگزار گردید اشاره نمود و اضافه کرد: "افرادی چون پیتر هارل (عضو ارشد امنیتی امریکا و عضو NSA)، آلن ایر (سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه امریکا)، جولین جورک (دبیر سازمان آزادی بیان)، نازیلا فتحی (ضدانقلاب) آل کاسوریا (مدیرعامل فیلترشکن سایفون)، مسئولین رادیو فردا و... در کنفرانس اصل ۱۹ حضور داشتند و در این نشست به مباحث مهمی اشاره شد. در این کنفرانس پیتر هارل بیان کرد که از سال ۲۰۱۲ در تحریم های ایران نقش پررنگی داشته است و در زمانی که در کابینه بوده در سال ۲۰۰۹ متوجه شده اند _زمانی که اندروید و اسمارت فون ها وارد کشور شد_ ارتباط برقرار کردن با قشر متوسط وسیع و معتدل در ایران اهمیت بسیار زیادی دارد و مردم ایران باید بتوانند با یکدیگر و با دنیای خارج ارتباط داشته باشند _چیزی که بچه حزب اللهی هم می گویند و معتقدند_ و ادامه می دهد در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ یکسری کارها و مقرراتی تصویب شد _این مقررات را می توان در سایت وزارت خزانه داری آمریکا و سایت سفارت مجازی آمریکا در ایران پیدا کنید_ که شرکت های فناوری آمریکایی و سایر شرکت های فناوری برای دریافت پروانه کار تا بتوانند پلت فورم نرم افزارها و شبکه های اجتماعی را در اختیار مردم ایران بگذارند (تلگرام در سال ۲۰۱۳ در آمریکا ایجاد شد دو سال بعد از تصویب این قانون)."

صادقی ادامه داد: "دولت اوباما حتی داروهایی که نیاز اساسی مردم بود را در لیست تحریم قرار داد اما شبکه های اجتماعی و پلت فورم ها و... را از دستور تحریم خارج و موبایل های اسمارت فون را وارد ایران کرد."

وی سندی را از سایت اصل ۱۹به آدرس asl19.org برای همه شرکت کنندگان نشان داد و گفت: "یکی از حمایت کنندگان نشست والنسیا شرکتی به نام بنیاد پیشگام الکترونیک (فرانیتر) یا بنیاد EFF بود. در سال ۹۱ سایت وزارت اطلاعات طی گزارشی به نام "نگاهی به ساخت بزرگترین مرکز جاسوسی الکترونیکی جهان در ایالت یوتای آمریکا". از قول اورین هاچ (سناتور این ایالت) بیان می کند: "در مورد این کاری که در این مکان قرار است انجام شود نمی توانم زیاد حرف بزنم زیرا که ماموریت این سازمان بسیار محرمانه است." در ادامه گزارش سناتور اورین هاچ نماینده یوتا با افتخار ابراز می کند این مرکز طی راه اندازی و تکمیل خود ۵ تا ۱۰ هزار فرصت شغلی موقت و پس از ساخته شدن ۱۰۰ تا ۲۰۰ شغل پر درآمد ثابت ایجاد خواهد کرد پس از ساخت UDC‪(Uta Data Center)‬ این شغل ها ایجاد خواهد شد. بزرگترین مرکز جاسوسی جهان در ایالت یوتا ساخته شده است. این مرکز داده (اطلاعات) سال قبل با تلاش EFF ساخته شد."

صادقی ادامه داد: "بنیاد EFF در کنفرانس والنسیا سال ۲۰۱۵ اعلام می کند که تلگرام امن ترین برنامه پیام رسان است. یعنی گرگ قصه ما اعلام می کند شکم من امن ترین جاست."

وی پس از ارائه اسناد، با پرداختن صحبت های ابتدای جلسه خود اضافه کرد: "جهاد کبیر یعنی عدم تبعیت از دشمن. دشمن به ما می گوید که از تلگرام استفاده کنیم ما تبعیت کردیم یا خیر؟ چهل میلیون نفر از دشمن تبعیت می کنند. قرآن می گوید اگر از دشمن تبعیت کنید مرتد هستید؛ يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا مَن يَرتَدَّ مِنكُم عَن دينِهِ فَسَوفَ يَأتِي اللَّهُ بِقَومٍ يُحِبُّهُم وَيُحِبّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الكافِرينَ يُجاهِدونَ في سَبيلِ اللَّهِ وَلا يَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ ۚ ذٰلِكَ فَضلُ اللَّهِ يُؤتيهِ مَن يَشاءُ ۚ وَاللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ. آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده"

وی در ادامه به تاکتیک های دشمن در مقابله با موثرین جبهه حق بر باطل پرداخت و گفت:"اولین راه دشمن تطمیع است، در این راه شیطان، دوستان شیطان و نفس خود صحنه گردان می شود. در این قسمت گروهی عدم تبعیت را می پذیرند و جهاد کبیر می کنند و گروه دیگر تبعیت می کنند و حتی کسی که شک کند نیز جزو تابعین است. دومین کار دشمن در مقابل موثرترین تخریب و ترور شخصیت (تحقیر) است. سومین کار تهدید است و در نهایت دشمن فرد موثر را حذف می کند و فقط بر روی یک گروه رخ می دهد و فرد یا شهید و یا جانباز می گردد. خدا منشا اثر گذاری و تاثیر است نه لوازم و نرم افزارها."

آخر جلسه سید مقداد صادقی با بیان آنکه: "جبهه اقدام یک گروه تشکیلاتی است که سه هدفِ: مطالبه حداکثری از مسئولین، بصیرت بخشی و بصیرت افزایی و مبارزه با استراتژی و ابزار دشمن را دنبال می کند" به توضیح فعالیت های جبهه اقدام پرداخت.

سیده مریم پور موسوی


[۱] - شیخ احمد یاسین رهبر حرکت حماس فلسطین بود که سال ها در زندان رژیم صهیونیستی محبوس بود. بعد از سال ها به دلیل بیماری شدید وی که هیچ حرکتی نمی توانست بکند رژیم تصمیم بر آزادی وی کرد بعدها توسط موشک هلی فایر اسرائیلی به شهادت رسید.

[۲] - وی نفر دوم گردان های عزالدین قسام بود که توسط خودروهای اهدایی امیر قطر و کار گذاشتن gps در این خودرو ها به شهادت رسید.

[۳] - وی از مسئولین جنگ الکترونیک عزالدین قسام بود و از طریق ارسال امواج به گوشی وی به شهادت رسید.

۱۳۹۷/۰۱/۰۷
۰
۱۱۲۶

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱۵ + ۴ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب