کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

یادداشت :

تنها راه نجات

تصویر: 
لید: 
اجرای برنامه های دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی همه مثل دانه های تسبیحند. افرادی که خیال می کنند مؤمند اما جاهل و ساده اندیشند با اعمال و گفتار خود کمر دین را می شکنند. افرادی که عالم هستند ولی به علم خود عمل نمی کنند و به گفته ی مولا امیرالمؤمنین (علیه السلام)  با شیطان مساویند! آنها نیز کمر دین را می شکنند.
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ «وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا لا یَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیئًا؛۱ اگر شما صبر پیشه کنید و پرهیزکار باشید مکرر و عداوت آنان آسیبی به شما نرساند.»

 این یک قانون -قانون آفرینش- است. صبر و تقوا موجب میشود که همین دشمن عنود، این کپسول زشت کینه و بغضاء، با همه‌ی توانایی‌هایی که برای خودش فراهم کرده، هیچ غلطی در مقابل شما نتواند بکند؛ لَا یَضُرُّکُم کَیدُهُم شَیْئًا؛ یعنی هیچ زیانی به شما نمیتوانند برسانند؛ به شرط چه؟ به شرط صبر و تقوا. من امروز این را میخواهم در این میدان پُرمعنا و پُرمغز، به شما جوانان عزیز -که حقیقتاً نور چشم این ملّتید- عرض بکنم. این درس فقط برای شما هم نیست؛ برای همه‌ی ملّت است، برای همه‌ی سپاه است، برای همه‌ی نیروهای مسلّح است، برای همه‌ی آحاد جامعه است، بخصوص برای مسئولان و مدیران جامعه‌ی اسلامی است؛ صبر وتقوا.۲

اجرای برنامه های دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی همه مثل دانه های تسبیحند.

 

افرادی که خیال می کنند مؤمند اما جاهل و ساده اندیشند با اعمال و گفتار خود کمر دین را می شکنند.

افرادی که عالم هستند ولی به علم خود عمل نمی کنند و به گفته ی مولا امیرالمؤمنین (علیه السلام)  با شیطان مساویند! آنها نیز کمر دین را می شکنند.

وقتی تقوا نباشد، جهل و غرور و خودخواهی حاکم می شود.

اما صبر به این معناست که با مشکلات کمر خم نکنیم در میدان باقی بمانیم و پایداری و استقامت به خرج دهیم و چشم از اهداف خود برنداریم.

اگر ما امروز در مقابل تمام سختی ها صبر کردیم و ایستادیم و چشم به افق های روشن موفقیت داشتیم، نسل های آینده قطعا به آن افق ها دست خواهند یافت. 

آنها به قلّه میرسند در صورتی که ما صبور مقاوم و با تقوا جلو رویم.

صبر و تقوی در اقتصاد

صبر و تقوی در سیاسیت

صبر و تقوی در تولید و صنعت

تقوی در مصرف بیت المال

صبر و تقوی در خانواده 

صبر و تقوی در اخلاق

صبر و تقوا در ...

 

چرا صبر و پایداری و تقوی در میان ما هر روز کمرنگتر می شود؟!!

 آیا نمی دانید که بی صبری و بی تقوایی باعث می شود تا دشمن هر روز به اهداف خود نزدیکتر و نزدیکتر شود و  در نهایت پیروزی از آن او خواهد شد...؟؟؟!!!

لذا تنها راه نجات در صبر و تقواست.

اتابکی

 

۱_ آل عمران ۱۲۰

۲_ بیانات امام خامنه ای در ۹ تیر ۹۷

 

۱۳۹۷/۰۵/۰۹
۰
۴۳۰

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱۱ + ۲ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید