کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

اسلاید شو :
روتیتر: 
یادداشت؛

هالووین دیگر چه صیغه ای است؟

تصویر: 
لید: 
 اسقف اعظم، "ولفگانگ هوبر" (Wolfgang Huber) رئيس شوراي ايالتي كليساهاي پروتستان آلمان، ‌آداب و رسوم هالووين را "بسيار پوچ" دانسته و مي‌گويد: «هالووين، مثل ويروسي خطرناك از آمريكا آمد و به ما تحميل شد. بعيد مي‌دانم كه به اين زودي‌ها بتوان به اين سرگرمي بي‌محتوا پايان داد.»
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ اینکه این جشن مبتذل چگونه شکل گرفته و از چه سالی و با چه هدفی و از چه کشورهایی شروع شده و چه تغییراتی کرده بماند!!! اما آنچه که امروزه در حال اجراست اینکه ده‌ها سال است كه هالووين، به جشني براي پرستش شيطان، مضحكه كردن ادیان، بي‌قيدي تام جنسي، مصرف موادمخدر و افراط در مشروبات الكلي و... تبدیل شده و بدتر از همه اینکه بیشترین تمرکز روی کودکان معصوم گذاشته شده!!!

"زيگريد كيكينگردر" (Sigrid Kickingereder) رئيس "مركز كاتوليك‌هاي جوان اتريش" (KJS) القاي ترس‌هاي سهمگين هالوويني در كودكان را بسيار آسيب‌زننده می داند! و می گوید: «اين مدل سرگرمي كه از آمريكا به كشور ما وارد شده، به قيمت آسيب به سلامت جسمي و روحي فرزندان ما تمام مي‌شود. در اين شب، داستان‌هاي ترسناك تعريف و فيلم‌هاي وحشتناك و مشمئزكننده تماشا مي‌كنند، در حالي كه كودكان و نوجوانان هم در بين بزرگسالان هستند.»

 اسقف اعظم، "ولفگانگ هوبر" (Wolfgang Huber) رئيس شوراي ايالتي كليساهاي پروتستان آلمان، ‌آداب و رسوم هالووين را "بسيار پوچ" دانسته و مي‌گويد: «هالووين، مثل ويروسي خطرناك از آمريكا آمد و به ما تحميل شد. بعيد مي‌دانم كه به اين زودي‌ها بتوان به اين سرگرمي بي‌محتوا پايان داد.»

 کلیساي كاتوليك در لهستان نيز با شيطاني خواندن هالووين، در سايت خود نوشت: «ترويج هالووين، جوانان را به فساد مي‌كشاند. ابداع‌كننده شيطان‌پرستي مدرن، "آنتون لاوي" شب هالووين را بزرگترين جشن پرستش شيطان مي‌دانست و ما بايد نسبت به آداب شيطاني اين جشن هوشيار باشيم.»

 لودویگ شیک ( Ludwig Schick )اسقف اعظم شهر بامبرگ آلمان نیز درباره برگزاری جشن های هالووین به شیوه های امروزی، می گوید: شیطان گرایی و ارتباط با جن و ارواح در هالووین، باعث نابودی ارزش ها می شود. ما نباید اجازه دهیم بی فرهنگی شیطانی، فرهنگ مسیحی مان را له کند. من از تمام خانواده ها، معلّمین مدارس، مسئولان تربیتی و مربیان مهدکودک ها می خواهم جلوی جشن های هالووینی را بگیرند.

 ده ها و صدها استاد دانشگاه و اسقف اعظم و دست اندکاران مسائل تربیتی در جهان نسبت به برگزاری جشن های شیطانی هالووین ابراز نگرانی کرده اند حال چرا باید در کشور جمهوری اسلامی ایران انجام بازي‌هايي كه آدمكشي، آشاميدن خون مقتول و موميايي شدن را تمرين مي‌دهد، برای شادی و هیجان جوانان و نوجوانان رواج پیدا کند؟!!!

چرا باید در دل شهر رشت شاهد برگزاری جشن هالووین در” کافه کودک” باشیم؛ جشنی که به بهانه ایجاد فضایی شاد و پرنشاط، ماسک ها و لباس های این جشن شیطان پرستی را بر تن کودکان معصوم کرده و آنانرا به رقص وا دارند.

آیا نباید نظارتی از جانب نهادهای مسئول بر چنین کافه هایی که نه تنها به قبح زدائی در ایام محرم می پردازند، بلکه فکر و ذهن کودکان را از مفاهیم منحط غربی پر می کنند صورت گیرد؟!!

اما آنچه که باعث گسترش روزافزون این مراسم شده، تبلیغات رسانه ها و شبکه های صهیونیستی برای این جشن است. تا کی و کجا باید شاهد خیانت مسئولان باشیم؟!! این روزها اینستاگرام، پر شده از عکس های جوانان و نوجوانانی که خودشان را شبیه حیوانات و یا موجودات وحشتناک تخیلی ساخته اند؛ که ناخودآگاه تأثیر بسیار منفی بر جوانان ما دارد!

حال که مسئولان ما فیلترینگ این بازوی قوی صهیونیست ها را از برنامه خود خارج کرده اند، لااقل رسانه ملی ما بیکار ننشیند با پخش کلیپ های کوتاه، شیطانی بودن و صهیونیستی بودن این برنامه ها را برای مردم توضیح دهد و اجازه ندهد تا این جشن های شیطان پرستی به عنوان یک جشن معمولی در بین کودکان و نوجوانان ما محبوبیت پیدا کند. گرچه هر انسان عاقلی با کمی دقت در می یابد که اسکلت، ماسک دراکولا، زخم مصنوعی روی صورت، ماسک های گربه و سگ و خفاش، کدو و شلغم نورانی و...، فقط یک جشن معمولی برای تفریح و سرگرمی نیست.

 

برگرفته از پایگاه فرق و ادیان.

۱۳۹۷/۰۸/۰۹
۰
۲۶۲

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱ + ۰ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید