کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

تحلیل خبر :

سلفی با رفع فیلتر توئیتر صهیونیستی

تصویر: 
لید: 
کسی نمی تواند فضای مجازی را کامل فیلتر کند ولی می توان ابزارهای نابود کننده در این فضا را فیلتر کرد و از کار انداخت... تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک حکم تیرباری را دارد که بی امان تیراندازی می کند و اجازه پیشرفت نمی دهد و باید برای پیشرفت در این فضا این ابزارها را از کار انداخت...
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ احمد مازنی با تاکید بر اینکه فیلتر راه حل و راهکار حل مشکلات فضای مجازی نیست، گفت: به عنوان ابزار کنترلی موقت می تواند مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بارها گفتم و باز تاکید می کنم که نمی توان برق و آب و همچنین خیابان ها را برای همیشه قطع و مسدود کرد اما در هنگام اعلام خطر و بروز مشکل، چاره ای جز قطع آب و برق و مسدود کردن خیابان ها نیست.
وی با تاکید براینکه فیلترینگ فضای مجازی کاربرد موقت دارد، تصریح کرد: دانش و تحول در حوزه فضای مجازی با چنان سرعتی پیش می رود که ما به هیچ وجه نمی توانیم جلودار آن باشیم چه برسد به اینکه بخواهیم آن را فیلتر و تعطیل کنیم. (...)فضای مجازی خود را بر ما تحمیل کرده است. اصرار برای فیلترینگ فضای مجازی راه به جایی نخواهد برد و راه حل رفع مشکلات فضای مجازی و سایبری استفاده درست، تولید محتوای مناسب و وضع قوانین و مقرراتی برای پیشگیری از تهدیدها و آسیب های ناشی از آن است.

 

ما هم با آقای نماینده موافق هستیم که نمی توان آب و برق و گاز را قطع کرد، فقط مطلبی را برای تکمیل عرض می کنیم:
اولا، عقل حکم می کند جلوی ضرر را زود تر بگیریم؛ تلگرام چه به روز جامعه آورد که فیلتر شد؟ کمی به عقب باز گردید بعد بگویید راه حل موقت است. 
دوما، تولید محتوا را در این شبکه ها چه کسی بر عهده دارد؟ فقط با مرور شایعات بی اساس می توان به این مهم دست یافت که هر چقدر ما تولید محتوا کنیم در نرم افزار های دشمن بی فایده خواهد بود. 
سوما، خواهش می کنیم قبل از اینکه صحبتی به زبان آورید کمی فکر کنید، هیچ کس منکر استفاده از فضای مجازی نیست (البته همه فضای مجازی صرفا پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی نیستند) اما چه اشکال دارد ما صادر کننده پیام رسان یا شبکه اجتماعی بومی به جهان باشیم و آن وقت است که از سرعت پیشرفت دانش ایرانیان، دنیا عقب خواهد ماند. 
 جناب مازنی، کسی نمی تواند فضای مجازی را کامل فیلتر کند ولی می توان ابزارهای نابود کننده در این فضا را فیلتر کرد و از کار انداخت... 
تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک حکم تیرباری را دارد که بی امان تیراندازی می کند و اجازه پیشرفت نمی دهد و باید برای پیشرفت در این فضا این ابزارها را از کار انداخت...
لطفا این صحبت های بی پایه و اساس را در همان جلسات غیر علنی مطرح کنید تا کمتر سوژه خبری ایجاد شود... 

توئیتر مهمترین ابزار فتنه گران در سال ۸۸ بوده است؛ همان ابزاری که کنترل و هدایت معترضان را برای آمریکایی های آسانتر می کرد. بنابراین سخن گفتن از رفع فیلتر آن، بیشتر شبیه خوش خدمتی برای دشمنان اسلام و مسلمین است، تا دلسوزی برای فضای مجازی کشورمان!

و در آخر یک توصیه دوستانه: نباید برای جلب توجه، به همه چیز به چشم سلفی گرفتن نگاه کرد!

۱۳۹۷/۱۰/۰۶
۰
۵۹۸

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱۳ + ۵ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب