کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

تحلیل خبر :

هک سازمان مخابراتی ایران

تصویر: 
لید: 
تا وقتی که تمام اطلاعات زیرساختیِ ما، بر بستر اینترنت نجس آمریکایی قرار داشته باشد، و نرم افزارهایی چون تلگرام صهیونیستی در حال جاسوسی لحظه به لحظه هستند، افشای اطلاعات کاربران مسئله ی عجیبی نیست. راه حل قطعی ایجاد امنیت در فضای مجازی کشورمان، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ برخی از منابع خبری، مدعی هک سامانه‌های اطلاعاتی شرکت مخابرات ایران و استخراج اطلاعات کاربران شده اند.

بر اساس اطلاعات ارسالی توسط یک هکر کلاه‌سفید برای این مؤسسه خبری، زیرساخت‌های شرکت مخابرات ایران دارای آسیب‌پذیری‌های گسترده بوده به نحوی که با بهره‌گیری از ساده‌ترین روش‌های نفوذ، اطلاعات حجم کثیری از کاربران این شرکت به دست هکرها می‌افتد. (سایبربان)

البته این آسیب های امنیتی، تنها مختص به شرکت مخابرات نیست و برخی از اپراتورهای تلفن همراه که در کشور فعال هستند را نیز در بر می گیرد.

تا وقتی که تمام اطلاعات زیرساختیِ ما، بر بستر اینترنت نجس آمریکایی قرار داشته باشد، و نرم افزارهایی چون تلگرام صهیونیستی، ویز صهیونیستی، توییتر صهیونیستی، اینستاگرام صهیونیستی، واتس اپ صهیونیستی و تعداد زیادی برنامه و نرم افزار صهیونیستی دیگر هم در حال فعالیت _بخوانید جاسوسی لحظه به لحظه_ هستند؛ افشای اطلاعات کاربران، مسئله ی عجیبی نیست.

فقط معلوم نیست که فعالیت و جاسوسی این تعداد اپ صهیونیستی در کشورمان اتفاقی است یا نتیجه ی دیدارهای محرمانه برخی مسئولان با مدیران صهیونیست این نرم افزارهاست؟! 

اگر دولت و وزارت ارتباطات، شبکه ملی اطلاعات را آنگونه که در اسناد بالادستی آمده است، راه اندازی کنند، قطعا امنیت دیتای ملی و اطلاعات کاربران تضمین خواهد شد. زیرا راه حل قطعی ایجاد امنیت در فضای مجازی کشورمان، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.

۱۳۹۷/۱۰/۰۷
۰
۵۴۸

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱۷ + ۳ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب