کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

اسلاید شو :

شبکه ملی اطلاعات، تنها راه نجات

تصویر: 
لید: 
فضای مجازی می تواند برای ما راهی برای خدمت به دین مبین اسلام باشد. اگر از این فضا درست استفاده نشود ممکن است خطرات زیان بار و حتی جبران ناپذیر برای ما یا جامعه اسلامی به همراه داشته باشد.مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی به دو نکته مهم اشاره فرموده اند؛ حضور موثر در فضای مجازی و مقابله با تهدیدات این فضا."۲  یکی از مصادیق این حضور فعال، که رهبر معظم انقلاب همواره برآن تاکید داشته اند، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است.
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ در میدان تنظیم شده‌ی از سوی دشمن بازی نکنید. این را مراقب باشید. همه مراقب باشند… دشمن طراحی میکند. تو میدانی که او درست کرده، بازی نکنید؛ چون چه ببرید، چه ببازید، به نفع اوست.۱

فضای مجازی می تواند برای ما راهی برای خدمت به دین مبین اسلام باشد. اگر از این فضا درست استفاده نشود ممکن است خطرات زیان بار و حتی جبران ناپذیر برای ما یا جامعه اسلامی به همراه داشته باشد. مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی به دو نکته مهم اشاره فرموده اند؛ حضور موثر در فضای مجازی و مقابله با تهدیدات این فضا."۲  یکی از مصادیق این حضور فعال، که رهبر معظم انقلاب همواره برآن تاکید داشته اند، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است. ولی متاسفانه عدم توجه به زیر ساخت های مناسب برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، تهدیدی بزرگ برای کشور شده است. این کمبود و حمایت نکردن مسئولان از تولیدات مجازیِ داخلی،  باعث افزایش استفاده از نرم افزارهای خارجی به خصوص جنگ افزارهای اینترنتی صهیونیستی نظیر تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ، توئیتر و... شده است!

 

از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمنان اسلام همواره در پی نابودی و خشکاندن ریشه اسلام هستند.
دشمنانی که جنگ را بر ما تحمیل کردند و بعد از شکست در این جنگ و به شهادت رساندن بهترین جوانان میهن، با روش های دیگری نظیر تحریم، تهدید، ترور و... از تمام قوای خود برای مقابله با انقلاب اسلامی استفاده کرده اند! لذا هرگز نمی توان انتظار داشت که اکنون این دشمنان جنایتکار، مهربان شده و دست از جنایات خود بر داشته باشند و یا برای پیشرفت جوانان این مرز و بوم تلاش کنند!!! جنگ امروز جنگ نرم است، جنگ مجازی است، شاید خبری از توپ و تانک نباشد(!) ولی قطعا توپ و تانک مجازی به مراتب خطرناک تر است. دشمن اکنون به راحتی میتواند افراد را تخلیه اطلاعاتی نماید؛ نجس افزارهایی مثل واتس اپ، تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و... راحت می توانند اطلاعات کاربران خود را بدون اجازه و اطلاع آنان سرقت کرده و حتی می توانند اختیار کامل گوشی را در دست داشته باشند! برای فهمیدن این موضوع کافی است نگاهی به مجوزهایی بیندازیم که هنگام نصب این نجس افزارها، به صاحبان آنها می دهیم؛ دسترسی به دوربین گوشی، میکروفن برای ضبط صدا، کارت حافظه گوشی، پیام ها، لیست مخاطبین و موقعیت مکانی و بسیاری امکانات دیگر برای تسهیل تخلیه اطلاعاتی! در واقع باید گفت یک جاسوسی کاملا راحت از تمام مردم یک کشور حتی دولتمردان؛ اطلاعاتی که این نرم افزارها در خدمت صاحبانشان قرار می دهند اسرار اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی یک مملکت است. با استفاده از این شبکه های به ظاهر اجتماعی، به تحلیل و بررسی مردم کشور ها می پردازند و از این طریق آمارهای به دست آمده، از میزان اعتقادات، پایبندی کاربران به دین و نظام حاکم بر کشورشان اطلاع پیدا کنند و در نهایت فتنه هایی را طراحی کنند که از موفقیت آن (به زعم خودشان) مطمئن هستند!!!

 

به جرات می توان گفت: هر کشور مستقل و خود ساخته ای که بخواهد به استقلال خویش ادامه دهد هرگز حاضر به پذیرش این جاسوسی تحمیلی نیست. جاسوسی چه واقعی و چه مجازی در تمام کشور های جهان جرم محسوب می شود و باید با آن مقابله کنند. دولت چین به علت استفاده جنگ افزار اینترنتی تلگرام از مخابرات رمز که کاربردی نظامی دارد، اقدام به فیلترینگ آن نموده است. این در حالیست که کاربران چینی استفاده چندانی از این برنامه نمی کرده و حتی جزء ۱۰ کشور برتر استفاده کننده از آن نیز نبوده اند. با وجود این مسئله و حتی اعتراف صاحبان شبکه های ضد اجتماعی، جاسوسی بودن این نجس افزارهای صهیونیستی محرز است، اما همچنان بدون مجوز، نظارت و متاسفانه با تاییدات برخی مسئولین و دولتمردان، فضای مجازی کشورمان را مسموم می کنند و حتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران استفاده از آن ها تبلیغ می شود!

 

اکنون این سوال مطرح می شود که چرا مسئولین اقدامی برای حفظ امنیت ملی کشور و دفاع از حقوق شهروندی کاربران ایرانی انجام نمی دهند؟! چرا دولتمردان با وجود علم به ماهیت صهیونیستی این نجس افزار ها هنوز از آن ها استفاده و گاها تبلیغشان را می کنند؟ چرا قوه قضائیه برای مقابله با این ابزارهای صهیونیستی کاری انجام نمی دهد؟! چرا صدا و سیما که به فرموده بنیانگذار انقلاب اسلامی دانشگاهی همگانی است به تبلیغ و ترویج این نجس افزارها مشغول است؟! تمام مسئولین در مقابل افکار عمومی ملت مسئولند و باید پاسخگو باشند، پس چگونه است که در برابر خطراتی که این برنامه ها برای امنیت ملی و تباه کردن اعتقادات جوانان این مرز و بوم دارد، سکوت کرده اند؟

 

مقام معظم رهبری می فرمایند:" از نظر من هیچ کس مصونیت آهنین ندارد همه در مقابل قانون و مسئولیت های خودشان پاسخگو هستند و باید جواب دهند. همیشه این ملت نیاز دارد به اینکه مسئولان او پاسخگوی مسئولیت های بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسش و مطالبه گری در مردم وجود داشته باشد".۲ مشخص است از جانب معظم له اصرار جدی بر نقد سازنده و مطالبه دلسوزانه، از مدیران اجرایی کشور در جهت پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب اسلامی و رفع امور مسلمین وجود دارد. اکنون با توجه به سخنان مقام معظم رهبری، یکی از وظائف مسئولین پاسخگویی به مطالبات ملت است!

 

کشورمان همواره خار چشم دشمنانی بوده است که برای رسیدن به خواسته های شیطانی خود دست به هر جنایتی می زنند و حتی از کودک کشی ابایی ندارند؛ دشمنانی همچون رژیم غاصب صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث. ایران اسلامی که نماد استکبار ستیزی و الگویی برای آزادی خواهان بوده و همچنین پیشرفت های فراوانی در عرصه های علمی، فرهنگی، نظامی و... داشته، آماج بیشترین حملات جاسوسی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی قرار گرفته است. یکی از خطرناک ترین راههای نفوذ در فضای مجازی، همین شبکه های به اصطلاح اجتماعی نظیر، تلگرام، اینستاگرام، توئیتر، واتس اپ، و... هستند. مسئولان وظیفه دارند برای جلوگیری از نفوذ بیشتر دشمنان و قبل از وارد شدن خسارات بیشتر از سمت این نجس افزارها، برنامه هایی مناسب اتخاذ کرده که هم پاسخگوی نیاز کاربران ایرانی باشد و هم بتواند با این نجس افزارها مقابله کند. اولین گام آنست که دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را به صورت عملی، اطاعت و اجرا کرده و آن را با زیر ساختی مناسب و قوی ایجاد نمایند. بدین ترتیب دست دشمنان از فضای مجازی کشورمان کوتاه خواهد شد و کنترل فضای مجازی کشور به دست جوانان توانمند داخلی قرار خواهد گرفت. قطعا اگر نرم افزاری بومی با قابلیت‌های مناسب ساخته شود تعداد کاربران نجس افزارهای صهیونیستی در ایران کم خواهد شد. ولی باز هم متأسفانه تاکنون، از این گونه برنامه ها حمایتی درخور نشده که بتوانند قابلیت پاسخگویی به نیازهای کاربران را داشته باشند. در صورتی که با اندکی حمایت از سازندگان و پرداخت تسهیلات به آنان، می توان این نقص های نرم افزاری را جبران کرد.

به امر رهبری معظم انقلاب ما باید الگوی پیشرفت خود را مشخص کنیم.۳ الگوی پیشرفت ما باید پاسخگوی نیازهای جامعه ی اسلامی کنونی ما باشد.

امیدواریم مسئولان محترم جمهوری اسلامی ایران در اقدامی جهادی با مسدود سازی نجس افزارهای صهیونیستی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دشمنان اسلام را در سوء استفاده از فضای مجازی کشور ناکام کنند تا کاربران ایرانی نیز از فضایی امن برای پیشرفت و رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی استفاده کنند. ان شاءالله...

خنیفری

 

 

۱-بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان   ۸۷/۸/۸

۲- بیانات امام خامنه ای در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ ۲۲/۱۲/۱۳۷۹

۳ -بیانات امام خامنه ای در نخستین نشست اندیشه های راهبردی؛ ۱۰/۰۹/۱۳۸۹

 

 

۱۳۹۸/۰۱/۰۲
۰
۳۵۸

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱ + ۶ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب