کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

اسلاید شو :

عکس و فیلم با طعم دلالی!!!

تصویر: 
لید: 
متاسفانه برخی از این سایت ها با برقراری ارتباط و یا فعالیت زیر نظر برخی وزارت خانه ها، محیطی امن برای خود بوجود آورده اند و در سایه ی سوءاستفاده از نام نهادهایی خاص، به انجام فعالیت های خلاف عفت عمومی و بعضا ضد امنیت ملی از جمله رواج ویدئوهایی از خوانندگان هتاک و ضد انقلاب و یا کلیپ های زنان بی حجاب، مشغولند! 
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ «إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ  وَ لَوْ لا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَتُهُ وَ أَنَّ اللَّهَ رَؤُفٌ رَحِيمٌ» همانا براى كسانى كه دوست دارند زشتى‌ها در ميان اهل‌ايمان شايع گردد، در دنيا وآخرت عذاب دردناكى است، و خداوند مى‌داند و شما نمى‌دانيد. و اگر فضل و رحمت الهى بر شما نبود و اين كه خداوند رئوف و مهربان است (شما را سخت كيفر مى‌داد.)۱

پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله و سلم) نیز می فرمایند: «من اذاع فاحشة کان کمبتدئها: کسى که کار زشتى را نشر دهد همانند کسى است که آن را در آغاز انجام داده.۲

 اگـر مـى بـیـنـیم در مورد اشاعه فحشاء و فساد چه در قرآن و چه در روایات، با لحنى بسیار شدید و فوق ـ العاده کوبنده صحبت کرده، دلیلش اینست که اصـولا گـنـاه همانند آتش است، هنگامى که در نقطه اى از جامعه این آتش روشن شود باید سعى و تلاش کرد که آتش خاموش، یا حداقل محاصره گردد، اما اگر به آتش دامن زنیم و آن را از نقطه اى به نقطه دیگر ببریم، حریق همه جا را فرا خواهد گرفت و کسى قادر بر کنترل آن نخواهد بود. لذا در اسلام با هر کارى که جو جامعه را مسموم یا آلوده کند شدیدا مبارزه شده و آن را محکوم کرده است. از این گذشته عظمت گناه در نظر عامه مردم و حفظ ظاهر جامعه از آلودگی ها، خود سد بزرگى در برابر فساد است، اشاعه فحشاء و نشر گناه و تجاهر به فسق این سد را مى ‏شکند، گناه را کوچک کرده و آلودگى به آن را ساده مى ‏نماید.

این آیات و روایات در مورد همه مراکزیست که موجب اشاعه فحشاء و فساد است از جمله سایت هایی که به طرقی فحشا و بی حیایی را رواج می دهند.. سایت ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی، پیوند ناگسستنی با دنیای واقعی افراد دارند. این سایت ها و شبکه های اشاعه فحشاء نه تنها مردم را به گناه تشویق می کنند که وسائل گناه و معصیت را، در اختیار آنها نیز میگذارند، تا پرده ی حیا را بدرند و مرتکب گناه در ملاء عام شوند. متأسفانه این محصولات وارداتی که محصول فناوری _و نه خود فناوری_ هستند بدون همراه داشتن پیوست های فرهنگی، امنیتی، اعتقادی، سیاسی و... مهمان خانه های ملت مسلمان و شیعی ایران شدند. از پر مخاطب ترین این شبکه ها و سایت ها در فضای مجازی، جنگ افزارهای اینترنتی از قبیل تلگرام و اینستاگرام و... هستند و همچنین سایت های به اشتراک گذاری فیلم و عکس، که به دلیل محتوای سمعی و بصری خاص خود، از جذابیت بالایی برخوردارند و چون قابلیت انتشار مطالب و فیلم و عکس در این شبکه ها و سایت ها بالاست باید در مجوز دادن به آنها شرایط و قوانین سخت گیرانه تری اعمال گردد و علاوه بر این باید نظارت بیشتری بر روی آن ها صورت بگیرد که متاسفانه هیچ نظارتی نیست!!!

از آنجایی که امروز سلطه‌گران در همه جای دنیا -هر جایی به تناسب- در فکر سلطه فرهنگی اند، لذا از جنگ افزارهایی چون تلگرام و اینستاگرام و... _که ایران هیچگونه اختیار و تسلطی بر آنان ندارد_ توقعی غیر از اشاعه فحشا و فساد و فتنه و اغتشاش نیست اما  در این میان چرا مدیران سایت های ایرانی، نظارت دقیق بر سایتهای خود ندارند؟!! این سایت ها به علت به اشتراک گذاری فیلم و عکس، پهنای باند زیادی مصرف می کنند، شبکه دلالی پهنای باند داخلی کشور نیز با مدیریت برخی عناصر خائن در وزارت ارتباطات، به دنبال تقویت آن ها هستند. به این صورت که هرچه تعداد و حجم فیلم و عکس در سایت بیشتر باشد، پهنای باند بیشتری مصرف می کنند و در نتیجه سود بیشتری به همراه خواهند داشت. این مسئله، یکی از دلایلی است که مدیران این سایت ها بر محتوای این تصاویر و ویدئوها که بعضا ضدامنیتی، ضددینی و ضداخلاقی هستند نظارتی ندارند و فقط به فکر درآمد بیشتر هستند. به علاوه با کمک ابزارهای تسهیل کننده ای از جمله رابط کاربری جذاب و پرسرعت، شرایطی را بوجود می آورند که مخاطبین و کاربران ترغیب به تشکیل گروه می شوند. بدین ترتیب فعالیت های کاربران خود را افزایش می دهند و رتبه ی سایت خود را بخاطر دانلود و آپلود بیشتر بالا می برند!! اینگونه است که مدیران این سایت ها فقط به سودهای کلان می اندیشند، بدون آنکه متوجه اشاعه فحشا و به فساد افتادن مردم خصوصا جوانان شوند!!! بگذریم از اینکه بیش از ۷۰ درصد پهنای باند اینترنت را به شبکه های صهیونیستی چون تلگرام و اینستاگرام، اختصاص داده اند!!!

اما در مورد برخی از این سایت های ایرانی که با برقراری ارتباط و یا فعالیت زیر نظر برخی وزارت خانه ها، محیطی امن برای خود بوجود آورده اند و در سایه ی سوءاستفاده از نام نهادهایی خاص، به انجام فعالیت های خلاف عفت عمومی و بعضا ضد امنیت ملی از جمله رواج ویدئوهایی از خوانندگان هتاک و ضد انقلاب و یا کلیپ های زنان بی حجاب، مشغولند؛ باید گفت دولت و دستگاه های مربوطه از جمله وزرات ارتباطات و وزارت ارشاد و... هر کدام بنا به دلایلی شرایطی را فراهم آوردند که محتوای مجرمانه ی این سایت ها، ضمن اشتراک گذاری و به چشم آمدن، تاثیرگذاری بسیاری هم داشته باشند؛ که اگر این کار دانسته و عالمانه باشد، خیانت بزرگی کرده اند. در این سایتها عکس ها و تصاویر مستهجن و تصاویر مربوط به گروهک های تروریستی و... به اشتراک گذاشته می شود که فرهنگ و اعتقادات جوانان را هدف قرار داده است و متاسفانه با وجود گزارش دادن در مورد این تصاویر ضد اعتقادی، برخوردی از سوی مدیران این سایت ها صورت نمی گیرد. اینجاست که افرادی که  به دلیل سود و منفعت خود، راضی به اشاعه فحشا می شوند، مصداق روایت امام رضا (علیه السلام) قرار می گیرند که می فرمایند: «المذیع بالسیئة مخذول و المستتر بالسیئة مغفور له»، «آن کس که گناه را نشر دهد مخذول و مطرود است و آن کس که گناه را پنهان مى‏دارد مشمول آمرزش الهى است».۳

 متأسفانه از جمله این سایت ها می توان به سایت آپارات، لنزور، ویسگون، تی وی پلاس، فیلم و عکس و.... اشاره کرد. با توجه به این همه مذمت و هشدار در مورد اشاعه فحشا در آیات و روایات، دستگاه های مربوطه از جمله وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد، وزارت اطلاعات، پلیس فتا، کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای و.... هر کدام می بایست حداقل در مقابل اشاعه این همه جرم و بی قانونی و فساد از طریق این سایت های ایرانی، عکس العمل نشان داده و به موقع از این فعالیت های خلاف عفت جلوگیری کنند و اجازه ندهند که مدیران این سایت ها، فرهنگ و اعتقادات جوانان این مرز و بوم را فدای سودهای کلان مادی خود نمایند.

گویا باز بعد از سالیان، بصیرت عمارگونه سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی، مرهم زخم های بی بصیرتی عده ای مسئولین فرهنگی کشورمان است؛ در هنگامه ای که این سید بزرگوار، فرصت انتخاب عبارات مناسب برای بیان اندیشه‌هایش نمی‌یافت و قامت بلند افکارش، از کوتاهی الفاظ بیرون می‌زد، یکی از دغدغه هایش این بود که چرا بسیاری از مسئولین فرهنگی، تقصیر و کوتاهی خود را پشت تهاجم تکنولوژی پنهان می‌کنند و گناه تنبلی خودشان را با تولید محصولات فرهنگی مناسب جبران نمی‌نمایند.

عمار

 

  1. آیات ۱۹ و ۲۰ سوره نور
  2. اصول کافی جلد ۲ باب التعییر
  3. اصول كافى، جلد ۲، باب ستر الذنوب

 

۱۳۹۸/۰۳/۲۳
۰
۱۸۹

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱ + ۱ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب