کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

اسلاید شو :

درد بی درمان!

تصویر: 
لید: 
«شدت رابطه ي جنون و الكل، از مطالعات روانی و آمار مبتلايان به خوبی آشكار مي گردد؛ تا جایی كه دكتر پاركر آمريكایی، نيمي از حوادث جنون و روان پريشانی ها را به الكل نسبت مي دهد و معتقد است كه در كشورهای بزرگ تعداد ميخانه ها با شماره ی ديوانگان، تناسب مستقيم دارد. بنابراين نخستين ضايعه الكل از نظر روانی، همين زوال خرد و ادارك است.»۵
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ یسئَلُونَک عَنِ الْخَمْرِ وَ الْمَیسِرِ قُلْ فِیهِمَا إِثْمٌ کبِیرٌ وَ مَنَفِعُ لِلنَّاسِ وَ إِثْمُهُمَا أَکبرُ مِن نَّفْعِهِمَا وَ یسئَلُونَک مَا ذَا ینفِقُونَ قُلِ الْعَفْوَ کَذَلِک یبَینُ اللَّهُ لَکُمُ الاَیتِ لَعَلَّکمْ تَتَفَکَّرُونَ‏.(۱)
درباره شراب و قمار، از تو می‏پرسند، بگو: «در آن دو، گناهی بزرگ، و سودهایی برای مردم است، و[لی‏] گناهشان از سودشان بزرگتر است. »۱
از جمله گناهان کبیره از نظر دین اسلام خوردن مشروبات الکلی است. چرا که استفاده از مشروبات الکی آثار زیان بخشی بر روی مغز و عقل انسان می گذارد، به گونه ای که عملکرد مغز را دچار اختلال کرده و آن را از کار می اندازد. پر واضح است که با زایل شدن عقل، پرده شرم و حیا نیز در انسان دریده می شود. در نتیجه زمام عقل به دست غرایز حیوانى سپرده و خوی حیوانی و وحشی گری و افسار گریختگی به انسان دست می دهد. "مفضل از امام صادق عليه السلام مي پرسد: چرا خداوند، شراب را حرام كرده است ؟ فرمودند: چون شراب معتاد به آن را، به ارتعاش مبتلا مي سازد. روشنی و بينش را از او می گيرد، شرف و غيرت و جوانمردي اش را زايل می كند و او را به گناهكاری و به كشتن بی گناهان و ارتكاب زنا، دلير می سازد... بر ميگسار، جز بدی و پليدی، چيزی افزوده نمی شود."۲

مضرات مشروبات الکی نه تنها در آیات و روایات بلکه از نظر علمی نیر به اثبات رسیده است.

 زيانهاي جسمي شراب

 1. اثر شراب در مغز: الکل (شراب) در اثر تاثير در سلول های مغز آن را از کار می اندازد و چه بسا در اثر پاره شدن رگ های نازک خونی و يا لخته شدن خون در مغز و جلوگيری از جريان عادی خون ، سکته (ناقص يا کامل) ايجاد می گردد و گاهی هم موجب تشنج و صرع و ورم مغز و فشار خون در سر گرديده و توليد فلج در اعضاي بدن می نمايد.
 2.  اثر شراب در اعصاب: الکل (شراب) موجب توليد امراض مختلفی از قبيل بيماری رعشه (لرزش دست و پا) در دست ها و پاها و توانایی نداشتن بر کنترل اعضاء و مور مور شدن بدن و ضعف حواس ظاهره و باطنه و دچار شدن به بيخوابی مفرط و ديدن خواب های پريشان می گردد.
 3. اثر شراب در معده: الکل (شراب) مخاط زبان و حس ذائقه را ضايع و بزاق دهان را کم و ترشح آنرا از نظم می اندازد و نيز مخاط معده را تحريک و ترشی آنرا کم می کند و با انعقاد عامل هضم که پيپسين نام دارد چه بسا موجبات استفراغ را که توام با مايعی به نام بلغم که اغلب با لخته هاي خون همراه است، فراهم می سازد و امراض مختلف معده و روده و گشادگي زياده از حد معده، تورم و خراشيدگي روده ها و التهاب جهاز هاضمه، اسهال های سخت و يبوست شديد در اثر لطمه ديدن روده بزرگ، شخص شرابخوار را تهديد می کند.
 4. اثر شراب در کبد: الکل (شراب) جگر را ناتوان و متورم می سازد در اثر ضعف و خرابی کبد و صلابت آن با احساس درد و ناراحتي در طرف شکم آغاز ميگردد و چه بسا ممکن است مرض مخصوصی به نام زردی در کليه اعضای شرابخوار، حتی در چشمش هويدا مي شود.
 5. اثر شراب در گردش خون: الکل (شراب) چون قابل مصرف براي کارگاه تن نيست به محض ورود به معده وارد خون گرديده گلبول های سفيد خون را از بين برده و در اثر فشارهای کم توليد سکته می نمايد.
 6. اثر شراب در دستگاه تنفسي: از مهمترين عوارض الکل (شراب) در دستگاه تنفس بيماري خانمانسوز سل و تنگی نفس است زيرا که الکل همراه خون وارد ريه ها شده، مخاط ريه را تحريک کرده آنرا متورم ميسازد و اين تحريک، کلسيم بدن را از بين برده و عمل ريه را مختل و منجر به مرض سل خواهد گرديد.
 7. اثر شراب در کليه ها: طبق آمار موجوده، صدي نود امراض کليه در اثر اين ماده شوم است زيرا مشروبات الکی در هنگام دفع، مجاری ادرار را تحريک و توليد عوارض بسيار ناراحت کننده اي از قبيل بيماري سلسلة البول و غيره مي نمايد.
 8. اثر شراب در قلب: الکل (شراب) چون در خون اثر مي بخشد کم کم آنرا فاسد کرده، عمل تغذيه اعضاء مختل مي گردد و مقدار زيادی پيه و چربی اطراف قلب را گرفته آنرا سنگين مي نمايد و حجمش را زياد می گرداند در نتيجه، حرکات قلب ضعيف ميشود و لذا نبض معتادين به شراب غالبا آهسته يا غير منظم است.
 9. اثر شراب در قوه عاقله (فکر و تفکر): مشروبات الکلی اولين عامل جنون است، آمار دقيق تيمارستان ها نشان مي دهد که اغلب ديوانگان کساني هستند که سال هاي دراز عمر خود را با ميخواري به سر برده اند. در کتاب بلاهاي اجتماعي نقل از مجله تندرست مي نويسد: در فرانسه به موجب تحقيقات اطباء دويست هزار نفر ديوانه مشروبات الکلي وجود دارد و نيز می نويسد هشتاد درصد ديوانگان و چهل درصد از بيماران آميزشی در نتيجه استعمال شراب بوده است. و در انگلستان در اثر تحقيقات دانشمندان به ثبت رسيده که تقريبا نود درصد ديوانگان، ديوانه الکلي مي باشند.
 10. اثر شراب در نسل: در کتاب مزبور می نويسد: الکل در سلول هاي نطفه اثر نامطلوبی نيز مي گذارد چنانچه يکی از اطباء آلمان ثابت نموده که تاثير سوء الکل (شراب) تا سه نسل به طور حتم باقی است به شرطي که اين سه نسل الکلی نباشند.
  نسل الکلی (شرابخوار) همواره رو به نقص بوده و بالاخره به کلی منقطع می گردد دکتر نالين آمريکایی می گويد از يک مرد سالم ممکن است يازده طفل به وجود بيايد در حالی که از مرد معتاد به شراب از يک تا سه طفل (سالم) به وجود نمی آيد تازه اين فرزندان هم در معرض بيماري های مختلفي از قبيل سکته، صرع، عصبانيت، جنون، عدم رشد قوای عاقله و کم خونی و غيره بوده و دائما دچار تشنجات ساير امراض روحی و ناراحت کننده می شوند."۳

متخصصان می گویند، الکل به همان شکل خالص، بدون آنکه تغییر ماهیت دهد وارد خون می شود و دستگاه گردش خون در معرض آسیب آن قرار می گیرد. مشروب نه تنها دستگاه گردش خون بلکه تمام اعضا بدن را به آفت الکل دچار می کند و شراب خوار را به سوء هاضمه، تشنج معده و شکم درد مبتلا کرده و موجب فلج شدن فعالیت های مغزی و دستگاه تنفس و در نتیجه مرگ می گردد. ریمون پوانكاره رئيس جمهور اسبق فرانسه ، طی بيانيه ای به مردم كشور خويش، چنين گفت: «ای فرزندان فرانسه، بزرگترين دشمن شما مسكرات است، از آن پيش كه با آلمان بجنگيد به نبرد با الكليسم برخيزيد چرا كه خسارت جانی و مالی حاصل از آن از سال ۱۸۷۰ به بعد در كشور ما، به مراتب بيشتر از خسارت هاي ناشي از جنگ با آلمان بوده است.»۴ «شدت رابطه ي جنون و الكل، از مطالعات روانی و آمار مبتلايان به خوبی آشكار مي گردد؛ تا جایی كه دكتر پاركر آمريكایی، نيمي از حوادث جنون و روان پريشانی ها را به الكل نسبت مي دهد و معتقد است كه در كشورهای بزرگ تعداد ميخانه ها با شماره ی ديوانگان، تناسب مستقيم دارد. بنابراين نخستين ضايعه الكل از نظر روانی، همين زوال خرد و ادارك است.»۵

الکل فشار خود را بالا مي برد، ضربان قلب زياد و تنفس را مشكل می كند. موجب بروز «گاستريت» كه سبب خونريزي شديد معده است، می گردد و هم باعث به وجود آمدن «سيروز» يا تشمع كبدی (التهاب شدید کبد) كه خطر مرگ را به همراه دارد، می گردد.۶

البته لازم به ذکر است که اینها گوشه ای از مضرات شراب ناب و خالص است که کمتر پیدا میشود، اکثر مشروباتی که این روزها به دست جوانان و نوجوانان ما میرسانند تقلبی، مسموم و ناخالص است!!

حال با توجه به ضرر و زیان ها و مرگ و میرهایی که بر اثر مشروبات الکی (خالص و تقلبی) در کشور اتفاق می افتد، جای چندین سوال باقی است؟ چرا مشروبات الکی به صورت آنلاین در شبکه های نجس ضد اجتماعی-صهیونیستی چون تلگرام و اینستاگرام خیلی سریع و آسان خرید و فروش می شود؟ چرا در کانال ها و صفحات مجازی، قمارخانه های آنلاین و سایت ها انواع مواد مخدر و مشروبات الکی به صورت آسان فراهم و قابل دسترس است؟!! در حالی که پلیس فتا هر روز از مسدود کردن این سایت ها خبر می دهد اما روز به روز بستر فعالیت مشروب فروشان در این شبکه ها گسترده تر می شود؟ در شبکه هایی چون تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و بسیاری از سایت ها، مملو از تبلیغات انواع مواد مخدر و مشروبات الکی با سرویس رایگان به درب منازل است! این در حالیست که سالانه صدها هموطن به خاطر مصرف مشروبات الکی  در این شبکه ها جان خود را از دست می دهند، که بیشتر قربانیان آن نوجوانان و جوانان هستند. http://yon.ir/jZ5ya

با این همه! دلیل تعلل در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و جمع کردن بساط این شبکه های صهیونیستی چیست؟!! بر چه اساسی وزیر ارتباطات به خود اجازه میدهد که در مورد توئیتر فتنه گر اینگونه سخن بگوید؟! "توییتر شبکه‌ای بسیار موثر است و این واقعیت که من هم از این شبکه استفاده می‌کنم به این معناست که ما معتقدیم این شبکه ابزاری موثر است. من معتقدم باید تلاش کنیم همه ایرانیان به این شبکه دسترسی داشته باشند." و یا در جای دیگری می گوید: "برخی کشورهای عربی خلیج فارس و گروه‌های اپوزیسیون (برانداز) خارج از کشور از نبود صدای ایرانی در توییتر (سوء) استفاده می‌کنند و ایران‌هراسی را ترویج می‌کنند.۷

حاشا بر غیرت شما جناب وزیر که نه تنها صدای قربانیان این شبکه ها به گوشتان نرسیده است که کلام زیبای رهبر معظم انقلاب را نیز نشنیده اید!!! و بازی در زمین دشمن (یک شبکه آمریکایی) را -که در لحظه میتواند هزاران اکانت فعال را حذف کند- مایه افتخار می دانید!!!

حسینی

۱. سوره بقره آیه ۲۱۹ 
۲.وسائل ج ۱۷،ص۲۴۴
۳.گناهان کبیره جلد ۱،ص ۲۲۵-۲۲۷
۴.نشریه سمپوزیوم الکل در دانشکده پزشکی اصفهان
۵.همان
۶.همان
۷.تاریخ۹۸/۴/۲۱

 

۱۳۹۸/۰۴/۳۱
۰
۱۷۱

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۱۷ + ۰ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب