کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

یادداشت :
روتیتر: 
نگاهی بر سند ۲۰۳۰ (بخش نخست)

سند ۲۰۳۰ کودتای نرم فرهنگی

تصویر: 
لید: 
یکی از این سندها، سند ۲۰۳۰ یونسکو بود که ماه ها از امضای محرمانه و اجرای مخفیانه ی آن می گذشت. هشدارهای علنی امام خامنه ای در مورد این سند، مردم را از خواب غفلت بیدار کرد و کارشناسان را به بررسی دقیق تر بندهای آن واداشت.
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ وَالَّذِينَ يَنقُضُونَ عَهْدَ اللّهِ مِن بَعْدِ مِيثَاقِهِ وَيَقْطَعُونَ مَآ أَمَرَ اللّهُ بِهِ أَن يُوصَلَ وَيُفْسِدُونَ فِي الأَرْضِ أُوْلَئِكَ لَهُمُ اللَّعْنَةُ وَلَهُمْ سُوءُ الدَّارِ ﴿آیه ۲۵، سوره رعد﴾

و کسانی که عهدشان را با خدا پس از بستن آن می شکنند و آنچه را خدا به پیوستن آن فرمان داده است می گسلند، و با انجام کارهای ناشایسته در زمین فساد می کنند، برای آنان دوری از رحمت خدا خواهد بود و ناگواری این سرا را خواهند داشت.

عمق فاجعه ی نفوذ فرهنگی را با شنیدن سرگذشت کشور قدرتمند و مسلمان آندلس می توان فهمید. کشوری که با نفوذ فرهنگ ضد دینی، به نابودی کشیده شد. سال هاست که پروژه ی آندلسی کردن ایران، توسط دشمنان اسلام در حال اجراست. موضوع نفوذ فرهنگی به قدری مهم و حیاتی است که بارها توسط رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای (مد ظله العالی) هشدار داده شده است: «حصار فرهنگی، خاکریز فرهنگی در کشور اگر سست باشد، همه چیز از دست خواهد رفت. من به شما عرض بکنم امروز بعد از ۳۷ سال، ۳۸ سال از پیروزی انقلاب، انگیزه ی دشمن برای نفوذ در حصار فرهنگی از روز اول بیشتر است؛ نه اینکه کم نشده، قطعا زیاد شده. روش ها را هم که شما می بینید؛ این شیوه های فضای مجازی و تبلیغات گوناگون و ماهواره و امثال این ها؛ (یعنی) انگیزه ها بیشتر شده. آماج این حرکت هم درست همان چیزی است که مایه و هسته ی اصلی ایجاد نظام اسلامی شد؛ یعنی ایمان دینی، آماج این است. با حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی و سياست های جمهوری اسلامی مخالفند به‌ خاطر مخالفت با ايمان دينی؛ چون می دانند اگر ايمان دينی نبود، اين انقلاب پيروز نمی شد، اين نظام به وجود نمی آمد، اين زلزله و تکان های شديد در ارکان نظام سلطه پديد نمی‌ آمد.»(۳۱/۵/۹۵)

امام خمینی (روحی فداه) فرموده اند: «کشور ما چنان سیلی ای به صورت قدرت های بزرگ و ریشه های فساد آن ها زده است که آن ها از جا نمی نشینند؛ مگر آنکه کشور را به فساد بکشند!» (۲/۱۱/۵۹) اکنون وضعیت جامعه ی ما بی شباهت به تئوری قورباغه ی آرام پز نیست! جامعه ی ما غرق در فضای مجازی رها شده، و بی قانونی است که هر لحظه در حال پیشبرد اهداف دشمن است و این فرهنگ ایرانی اسلامی است که بسان قورباغه ی آرام پز در حال فلج شدن است! هدف از ایجاد این فضای پر از ضد ارزش ها و رها کردن آن در کشور اسلامی ایران، سرگرم کردن مردم به نیازهای دنیوی و غفلت از نیازهای اساسی یک جامعه ی دینی است و حاصل این غفلت، استحاله ی درونی نظام جمهوری اسلامی است. هدفی که دشمن سال ها برای آن برنامه ریزی کرده و به آرامی و هدفمند پیش می رود. از جمله پروژه هایی که در غفلت مردم و سکوت مسئولین، توسط مهره های نفوذی دشمن طراحی و اجرا شد، امضای سندهای محرمانه ای بود که گاهی فقط نامی از آن ها برده می شد و گاهی هم مدافعین سرسختی پیدا می کرد که مانع علنی شدن اسناد می شد. یکی از این سندها، سند ۲۰۳۰ یونسکو بود که ماه ها از امضای محرمانه و اجرای مخفیانه ی آن می گذشت. هشدارهای علنی امام خامنه ای در مورد این سند، مردم را از خواب غفلت بیدار کرد و کارشناسان را به بررسی دقیق تر بندهای آن واداشت.

طبق بررسی کارشناسان، اساس سند ۲۰۳۰ اومانیسم است؛ یعنی اصل را بر انسان و موجودیت فیزیکی و جسمی او قرار می دهد. یکی از اهداف هفده گانه ی این سند، مربوط به مسئله ی آموزش است که با هدف تغییر آموزش اسلامی و دینی کشور به آموزش اومانیستی طراحی شده است. این هدف سال هاست که از طریق شبکه های ضد اجتماعی دنبال می شود. کاربران این شبکه ها، به تدریج منِ حقیقی خود را که از نور الهی سرچشمه گرفته، فراموش کرده و درگیر منِ مجازی می شوند. نمونه ی بارز آن آراستن ظاهر، سلفی گرفتن و به اشتراک گذاشتن زیبایی های ظاهری است که به یک نوع بیماری روانی نیز تبدیل شده است. دشمن پس از کسب نتایج مطلوب از طریق این شبکه ها، این بار به طور مستقیم از طریق سند ۲۰۳۰ وارد سیستم آموزش و پرورش می شود تا ارزش های لیبرالیستی و سکولاریستی را در نظام تعلیم و تربیت بگنجاند و به وسیله ی آن نسل های آینده ی کشورهای اسلامی به ویژه ایران را هدف قرار دهد. با آموزش مربیان توسط یونسکو، عقاید دشمن به راحتی به دانش آموزان تزریق می شود. به اقرار صریح برخی مدیران آموزش و پرورش، برنامه ی جامع آموزش ۲۰۳۰، توصیه های مؤکدی در خصوص ورود برخی مفاهیم و مطالب به کتاب های درسی کشورهای عضو دارد که کاملا مغایر با فرهنگ اسلامی ما است. با بررسی نقدی که مرکز بین المللی دیده بان خانواده بر این سند داشته، می توان به مفهوم کلمه ی «آموزش فراگیر» در این سند پی برد. این مرکز بین المللی با پیوست ۴۰ سند از مستندات سازمان ملل، این کلمه را مساوی با رعایت حقوق همجنس بازان دانسته و با نگرانی زیاد، اهداف سند ۲۰۳۰ را پیشبرد آموزش جامع خطرناک جنسی به کودکان معرفی می کند. هم چنین در گزارش خود، شاخص هایی را در این سند نشان می دهد که توسط مؤسسات وابسته به سازمان ملل ارائه شده و می تواند پایه ای برای سیاست هایی باشد که حقوق والدین را تضییع می کند و به کودکان آموزش های پیشگیری از بارداری، سقط جنین و رفتارهای بحث برانگیز جنسی را ارائه می دهد! هم چنین در سند ۲۰۳۰ به آموزش مفاهیمی چون همبستگی جهانی، صلح جهانی و ... تأکید شده است که به ظاهر زیبا و فریبنده است اما ضدیت با رژیم غاصب صهیونیستی را از اذهان محو می کند. همان نقشی که تاکنون شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی ایفا کرده اند؛ به طوری که برخی مسئولین با علم به ماهیت بد افزارهایی چون تلگرام، اینستاگرام و... همچنان مدافع سرسخت منافع صاحبان صهیونیستی آن ها هستند؛ حضور جنگ افزارهای دشمن را در خاک ایران تسهیل می کنند و با فریب اذهان عمومی در مورد امنیت این جاسوس افزارها، مدام در حال سودرسانی مالی و اطلاعاتی به دشمن هستند.

ادامه دارد...

اسماء حسن نژاد

 

۱۳۹۷/۰۱/۰۵
۰
۳۹۹

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۲ + ۷ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب