کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب

یادداشت :

۹ دی سدی در برابر تکمیل پازل دشمن

تصویر: 
لید: 
گویا دشمن فراموش کرده است که این انقلاب با خون جوانان مؤمن و با بصیرت این مرز و بوم به ثمر رسیده و خداوند حافظ این انقلاب است. بارها رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای (مدظله العالی) پرده از این پروژه ها برداشته و با تحلیلی عمیق تمامی فتنه ها را به مردم گوشزد کرده؛ تا مبادا فریب خورده و در زمین دشمن بازیچه شوند. اگر راهنمایی ها و گوشزدهای ولایت مطلقه ی فقیه نبود، نهم دی اتفاق نمی افتاد.
متن خبر: 

به گزارش جبهه اقدام؛ «إِنَّمَا جَزَاء الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَادًا أَن يُقَتَّلُواْ أَوْ يُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ يُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ»۱ جز این نیست که سزای آنان که با خدا و پیامبرش می جنگند و در زمین به فسادگری می کوشند که کشته شوند یا به صلیب کشیده شوند و یا یک دست و یک پایشان برخلاف یک دیگر بریده شود و یا از آن سرزمین (به نقطه ای دیگر) تبعید گردند. این کیفر، رسوایی آنان در دنیاست و برای آنان در آخرت عذابی بزرگ خواهد بود.

وقتی تاریخ پس از انقلاب را ورق می زنیم، به حوادثی بر می خوریم که به وضوح می توان دستان پشت پرده ی غرب به خصوص آمریکا را برای نابودی این انقلاب دید. در مورد فتنه هایی که هر ۱۰ سال، تکرار می شوند و هدفی جز به نابودی کشاندن انقلاب اسلامی ندارند. پروژه هایی که از سال ها قبل برای این منظور طراحی شده و در حال اجراست و در این مسیر، به اعتراف کارشناسان غربی، با زیر سؤال بردن نظام اسلامی و ولایت فقیه، قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی را دارند.

گویا دشمن فراموش کرده است که این انقلاب با خون جوانان مؤمن و با بصیرت این مرز و بوم به ثمر رسیده و خداوند حافظ این انقلاب است. بارها رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای (مدظله العالی) پرده از این پروژه ها برداشته و با تحلیلی عمیق تمامی فتنه ها را به مردم گوشزد کرده؛ تا مبادا فریب خورده و در زمین دشمن بازیچه شوند. اگر راهنمایی ها و گوشزدهای ولایت مطلقه ی فقیه نبود، نهم دی اتفاق نمی افتاد. ۹ دی، روزی است که مردم در برابر حرمت شکنی ها و اغتشاشات فریب خوردگان و دست نشاندگان غرب، به پا خواستند تا جواب دندان شکنی به فتنه گرانی که این انقلاب را بدون صاحب پنداشته اند بدهند.

با نگاهی تحلیلی به حوادثی که در ۸ دی امسال (۹۶) اتفاق افتاد، می توان دریافت که دشمن تا نابودی کامل این انقلاب به مبارزه ی خود ادامه می دهد. پس هرگونه اعتماد به این دشمن خطا و کاری جاهلانه و احمقانه است. «وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ»۲ و به کسانی که ستم کرده اند (دین خدا را نپذیرفته اند) اعتماد نکنید که آتش دوزخ به شما می رسد و در سرای آخرت جز خدا برای شما دوستانی یاری رسان نیست و آن گاه است که از سوی هیچ کس یاری نمی شوید.

مسیری که این بار برای برپایی فتنه انتخاب کرده اند، شبیه همان مسیر سال ۸۸ است؛ استفاده از فضای مجازی برای راهبرد اهداف و مقاصد خود! نقشی که توئیتر و فیس بوک در سال ۸۸ برای برپایی فتنه ایفا کرد، هم اکنون جانشین آن یعنی تلگرام صهیونیستی و اینستاگرام صهیونیستی در حال ایفا کردن است.

سال هاست که کارشناسان فضای مجازی در مورد نحوه ی مدیریت فضای مجازی، پیشنهادات و انتقادات سازنده داده اند و بارها از مسئولین راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، مطالبه شده است. بماند که نه تنها اقدامی عملی از سوی دولت و مسئولین صورت نگرفته، بلکه همیشه تمام تلاش خود را برای تکمیل پازل دشمن انجام داده اند! نمونه ی بارز آن، استفاده از "اغوا افزارهای صهیونیستی" در انتخابات نمایندگان مجلس و انتخابات ریاست جمهوری که با شایعه پراکنی و تخریب رقیبان، رأی بسیاری به جیب زدند.

چرا شورای عالی فضای مجازی با توجه به تمام شواهد و مدارک مبنی بر فعالیت غیرقانونی شبکه های ضد اجتماعی نظیر اینستاگرام و جنگ افزارهای صهیونیستی نظیر تلگرام، توان مسدود سازی این جاسوس خانه ها و فحشاحانه ها را ندارد؟!!

لازم است تا وظایف این شورا را به آنان یادآور شویم:

 ارتقای جمهوری اسلامی ایران به قدرت سایبری در طراز قدرت‌های تأثیرگذار جهانی؛

اهتمام ملی و همه جانبه و سرمایه‌گذاری جدی در امر ایجاد و توسعه انواع فناوری‌ها؛

 تسریع در راه‌اندازی شبکه ی ملی اطلاعات پس از تصویب طرح آن در شورای عالی و نظارت مستمر و مؤثر مرکز ملی بر مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن؛

اهتمام ویژه به سالم‌سازی و حفظ امنیت همه‌جانبه ی فضای مجازی کشور و نیز حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه و مقابله ی مؤثر با نفوذ و دست‌اندازی بیگانگان دراین عرصه؛

ترویج هنجارها، ‌ارزش‌ها و سبک زندگی اسلامی ایرانی و ممانعت از رخنه‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در این عرصه و مقابله ی مؤثر با تهاجم همه‌جانبه ی فرهنگی؛

 تدوین و تصویب نظام‌های امنیتی، حقوقی، قضایی و انتظامی مورد نیاز در فضای مجازی و ...

اکنون که نزدیک به شش سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی می گذرد، هیچ یک از وظایف بالا به طوری که مطابق با حکم ولی امر مسلمین و مطالبات کارشناسان فضای مجازی و مردم انقلابی و دغدغه مند باشد، انجام نشده است. گویا آقایان دغدغه های لازم را برای انجام وظایف خود ندارند! و تمام همت و توان خود را در جهت عکس به کار گرفته اند و برای افزایش وابستگی سایبری جمهوری اسلامی به غرب می کوشند! از شبکه ی ملی اطلاعات هم به مراسماتی ظاهری و دروغین بسنده می کنند! امنیت تمام را برای جنگ افزارهای اینترنتی صهیونیستی فراهم می کنند تا راحت تر و با تمام توان به ناسالم سازی جامعه، رواج شایعات، بی اعتمادی به مسئولین، زیر سؤال بردن حکومت اسلامی، افزایش جرایم رایانه ای و در نهایت با ایجاد و مدیریت فتنه ها به نابودی انقلاب اسلامی دست یابند! برای ترویج ناهنجاری ها، ضد ارزش ها و سبک زندگی غربی کمر همت بسته اند و در این مسیر امنیت اجتماعی را به خطر انداخته و از انجام کارهای خلاف قانون ابایی ندارند!

ملت انقلابی ایران ثابت کرده اند که با فدا کردن جان و مال خود، پای انقلاب و ولایت مانده اند و این بار نیز با حضور گسترده ی خود در روز بصیرت، این موضوع را تأیید کردند. اما سکوتی که مسئولین دولتی در برابر حضور مردم انتخاب کرده اند و برای کنترل اغتشاشات و ناامنی ها عاجزانه دست التماس به سوی دشمنان صهیونیستی دراز کرده اند، در شأن مردم انقلابی نیست. بهتر نیست کمی از حضور مردم در راهپیمایی ۹ دی درس عزت و اقتدار بیاموزید و مقتدرانه دست دشمن را از فضای مجازی ایران کوتاه کنید؟! چرا سعی دارید نقش کبکی را بازی کنید که سر خود را درون برف فرو کرده و وانمود می کند که از اطراف خود بی خبر است؟ این بی خبری شما چه سودی به حال شما دارد، جز آن که خفت شما را به مردم و دشمنان ثابت می کند. اعضای شورای عالی فضای مجازی! به نفع شماست که از خواب غفلت بیدار شوید.

شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده از اعضای حقوقی و اعضای حقیقی؛ اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس‌جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، دادستان کل کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم،تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور، معاون علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و همچنین اعضای حقیقی: حجج اسلام و آقایان دکتر سید سعیدرضا عاملی، دکتر حمید شهریاری، دکتر رضاتقی‌پور، دکتر مهدی اخوان بهابادی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی و مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی.

در پایان لازم دانستیم موادی از قانون مجازات اسلامی را به فریب خوردگان غربی یادآور شویم تا با چشمانی باز به مقابله با تلگرام صهیونیستی و اینستاگرام صهیونیستی بپردازند:

جرایم ضد امنیت داخلی و خارجی کشور

ماده ۴۹۸: هر کس با هر مرامی، دسته، جمعیت یا شعبه جمعیتی بیش از دو نفر در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوانی تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن برهم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از دو تا ده سال محکوم می‌شود.

ماده ۴۹۹: هرکس در یکی از دسته‌ها یا جمعیت‌ها یا شعب جمعیت‌های مذکور در ماده (۴۹۸) عضویت یابد، به سه ماه تا پنج سال حبس محکوم می‌گردد مگر اینکه ثابت شود از اهداف آن بی‌اطلاع بوده است.

ماده ۵۰۰: هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از سه ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

ماده ۵۰۱: هر کس نقشه‌ها یا اسرار یا اسناد و تصمیمات راجع به سیاست داخلی یا خارجی کشور را عالماً و عامداً در اختیار افرادی که صلاحیت دسترسی به آن‌ها را ندارند قرار دهد یا از مفاد آن مطلع کند به نحوی که متضمن نوعی جاسوسی باشد، نظر به کیفیات و مراتب جرم به یک تا ده سال حبس محکوم می‌شود.

ماده ۵۰۲: هر کس به نفع یک دولت بیگانه و به ضرر دولت بیگانه دیگر در قلمرو ایران مرتکب یکی از جرایم جاسوسی شود به نحوی که به امنیت ملی صدمه وارد نماید به یک تا پنج سال حبس محکوم خواهد شد.

ماده ۵۰۳: هر کس به قصد سرقت یا نقشه‌برداری یا کسب اطلاع از اسرار سیاسی یا نظامی یا امنیتی به مواضع مربوطه داخل شود و همچنین اشخاصی که بدون اجازه ی مأمورین یا مقامات ذی‌صلاح در حال نقشه‌برداری یا گرفتن فیلم یا عکسبرداری از استحکامات نظامی یا اماکن ممنوعه دستگیر شوند به شش ماه تا سه سال حبس محکوم می‌شوند.

ماده ۵۰۴: هر کس نیروهای رزمنده یا اشخاصی را که به نحوی در خدمت نیروهای مسلح هستند تحریک مؤثر به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی کند، در صورتی که قصد براندازی حکومت یا شکست نیروهای خودی در مقابل دشمن را داشته باشد، محارب محسوب می‌شود و الا چنانچه اقدامات وی مؤثر واقع شود، به حبس از دو تا ده سال و در غیر این صورت به شش ماه تا سه سال حبس محکوم می‌شود.

ماده ۵۰۵: هر کس با هدف برهم زدن امنیت کشور به هر وسیله اطلاعات طبقه‌بندی‌شده را با پوشش مسئولین نظام یا مأمورین دولت یا به نحو دیگر جمع‌آوری کند، چنان چه بخواهد آن را در اختیار دیگران قرار دهد و موفق به انجام آن شود، به حبس از دو تا ده سال و در غیر این صورت به حبس از یک تا پنج سال محکوم می‌شود.

ماده ۵۰۶: چنان چه مأمورین دولتی که مسئول امور حفاظتی و اطلاعاتی طبقه‌بندی‌شده می‌باشند و به آن‌ها آموزش لازم داده شده است، در اثر بی‌مبالاتی و عدم رعایت اصول حفاظتی، توسط دشمنان تخلیه اطلاعاتی شوند به یک تا شش ماه حبس محکوم می‌شوند.

ماده ۵۰۷: هر کس داخل دستجات مفسدین یا اشخاصی که علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور اقدام می‌کنند بوده و ریاست یا مرکزیتی نداشته باشد و قبل از تعقیب، قصد جنایت و اسامی اشخاصی را که در فتنه و فساد دخیل هستند، به مأمورین دولتی اطلاع دهد و یا پس از شروع به تعقیب با مأمورین دولتی همکاری مؤثری به عمل آورد، از مجازات معاف و در صورتی که شخصاً مرتکب جرم دیگری شده باشد، فقط به مجازات آن جرم محکوم خواهد شد.

ماده ۵۰۸: هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم به هر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتی که محارب شناخته نشود به یک تا ده سال حبس محکوم می‌گردد.

ماده ۵۰۹: هر کس در زمان جنگ مرتکب یکی از جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی موضوع این فصل شود به مجازات اشد همان جرم محکوم می‌گردد.

ماده ۵۱۰: هر کس به قصد برهم زدن امنیت ملی یا کمک به دشمن، جاسوسانی را که مأمور تفتیش یا وارد کردن هر گونه لطمه به کشور بوده‌اند شناخته و مخفی نماید یا سبب اخفای آن‌ها بشود به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم می‌شود.

تبصره: هر کس بدون آن‌که جاسوسی کند و یا جاسوسان را مخفی نماید، افرادی را به هر نحو شناسایی و جذب نموده و جهت جاسوسی علیه امنیت کشور به دولت خصم یا کشورهای بیگانه معرفی نماید به شش ماه تا دو سال حبس محکوم می‌شود.

ماده ۵۱۱: هر کس به قصد برهم زدن امنیت کشور و تشویش اذهان عمومی تهدید به بمب‌گذاری هواپیما، کشتی و وسایل نقلیهٔ عمومی نماید یا ادعا نماید که وسایل مزبور بمب‌گذاری شده است علاوه بر جبران خسارات وارده به دولت و اشخاص، به شش ماه تا دو سال حبس محکوم می‌گردد.

ماده ۵۱۲: هر کس مردم را به قصد برهم زدن امنیت کشور به جنگ و کشتار با یکدیگر اغوا یا تحریک کند صرف نظر از این که موجب قتل و غارت بشود یا نشود به یک تا پنج سال حبس محکوم می‌گردد.

تبصره: در مواردی که احراز شود متهم قبل از دستیابی نظام توبه کرده باشد مشمول مواد (۵۰۸) و (۵۰۹) و (۵۱۲) نمی‌شود.

اسماء حسن نژاد

--------------------------------------------------------------

  1. مائده ۳۳
  2. هود ۱۱۳
۱۳۹۷/۰۱/۰۶
۰
۳۹۱

نظرات بینندگان

ارسال نظر

۲ + ۴ =
Solve this simple math problem and enter the result.‎ E.g.‎ for 1+3, enter 4.‎

کانال های ما در فضای مجازی را دنبال کنید

آخرین مطالب