کلاب هاوس؛ اسلحه ی پنهان دشمن :

ظهوری پر سر و صدا در سایه ضعف‌های امنیتی! ١٩:١٤ - شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٠

این سخن که پلتفرم‌های داخلی، چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ جذب مخاطب، توانایی رقابت با پلتفرم‌های خارجی را ندارند، اشتباه بزرگی است که از سوی بزرگ‌ترهای فضای مجازی، به خورد نیروهای تازه‌کار انقلابی داده شده‌ است. و دردناکتر اینکه استقبال جریان مذهبی باعث شد تا پلتفرم های خارجی معاند امثال تلگرام و اینستاگرام و توئیتر یا همین کلاب هاوس، رشد کرده و بر فضای مجازی ایران حاکم شوند!! متأسفانه ورود سخنرانان و شخصیتهای مذهبی و به طبع هواداران آنها به این شبکه های صهیونیستی، به بهانه در دست گرفتن زمین دشمن یا خنثی کردن توطئه های دشمن، باعث رونق این شبکه ها شده است! و این همان توهمی است که قشر مذهبی فعال، سال‌ها بر پایه آن، جوانان و نوجوانان این سرزمین را به مسلخ و قتلگاه این شبکه ها کشاندند. ای کاش این بزرگواران پیش از آنکه به سراغ شبکه آمریکایی یا صهیونیستی جدیدی بروند، گزارشی از عملکرد خود در شبکه‌های قبلی، و نتایج آن ارائه می‌دادند. به اعتقاد ما این مسئله می‌تواند به عنوان یک مطالبه از این فعالان فرهنگی مطرح شود؛ که شما طی این سالهایی که در تلگرام فعالیت کردید چند توطئه دشمن را شناسایی و خنثی کردید؟!! جلوی کدام فتنه را گرفتید؟ فتنه 96 یا 98، چند در صد با حضور شما در این شبکه ها خنثی شد؟!! اینستاگرام را حضور همین فعالان فرهنگی پررنگ کرد و کم کم به فاجعه عظیم تبدیل شد. واقعا شگفت آور است اینهمه استقبال و استقامت برخی از این بزرگواران، در بالا بردن تعداد مخاطبان این شبکه‌های تازه‌کار و کم‌اقبال!!! قشر فعال مذهبی در رونق این شبکه ها بخصوص کلاب هاوس که این روزها مطرح است، به همان اندازه سهیم هستند که آذری جهرمی و ظریف و آشنا و تتلو و دیگر سلیبریتی ها و معاندان اسلام و انقلاب سهیمند.

ادامه مطلب

اسباب اغواگرایانه دشمن صهیونیستی:

اشاره قرآن به مؤمنان عاقل و مؤمنان بی عقل! ١٧:٤٧ - يکشنبه ١ فروردين ١٤٠٠

کسانی که با بصیرت، متوجه نقشه های دشمنان اسلام و مسلمین می شوند و مراقب هستند تا پازل دشمن را تکمیل نکنند، تلنگری هستند برای کسانی که چشم بر ماهیت نرم افزار های صهیونیستی بسته اند و معتقدند در این شبکه های جاسوسی در حال مبارزه با دشمن هستند!!

ادامه مطلب

حکمرانی در فضای مجازی با شبکه ملی اطلاعات:

به دست گرفتن حاکمیت فضای مجازی ١٠:٢٣ - چهارشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٩

محمدحسین کاشی پژوهشگر فضای مجازی و مدیرعامل شرکت تبیان هوشمند در موضوع حکمرانی در این فضا و لزوم پرداختن کشور به این مفهوم میگوید: حکمرانی در اصطلاح به سیستمی برای مدیریت یک پدیده در بالاترین سطح ممکن گفته می‌شود که بتوان روی یک محیط با بالاترین مکان و ابزار مدیریت، بالاترین احاطه و تسلط را داشت؛ با این مفهوم ما در کشور روشی در لایه کلان به نام حکمرانی در فضای مجازی نداریم و به دلیل آنکه در این فضا تسلطی روی محتوا، ابزارها و پلتفرم‌ها نداشته و نداریم، نمی‌توانیم فضای مجازی‌مان را با هر مدلی مدیریت کنیم و نمی‌توانیم بگوییم که در این حوزه حکمرانی انجام می‌شود. هم اکنون نیز اگر نتوانیم به سمت توسعه و گسترش پلتفرم‌های بومی برویم شاید چند سال آینده نتوانیم در این حوزه حکمرانی داشته باشیم.

ادامه مطلب

بی‌پناهی مخاطبان در فضای رها شده مجازی :

شبکه ملی اطلاعات از نان شب هم واجب تر است! ١٠:٠٢ - چهارشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٩

مردم عزیز! مسئله شبکه ملی اطلاعات از نان شب هم واجب‌تر است. هیچ تغییری در میزان دسترسی‌های شما به فضای اینترنت ایجاد نمی‌شود. فقط شما در محیطی امن‌تر حضور خواهید داشت. به نتیجه رسیدن هرچه سریع‌تر شبکه ملی اطلاعات را باید به یک خواست ملی تبدیل کنیم. بسیاری از کشورها بعد از افشاگری‌های اسنودن به فکر تحقق شبکه ملی اطلاعات در خاک خود افتادند، امروز این مهم به جهت انواع تهدیدات جدی سایبری از هک حساب‌های دولت‌ها تا ورود به حساب کاربران و لشکرکشی فیک نیوزها جهت مهندسی افکار عمومی موضوعی جدی‌تر شده است. اساساً مبحث تأمین امنیت، موضوع مهم و کارویژه شبکه ملی اطلاعات است. شبکه ملی اطلاعات این امکان را فراهم می‌کند که تهدیدکنندگان و از بین برندگان اقسام امنیت را در کشور محدود و مسلوب کند تا شهروندان در فضای اینترنت فعالیت و زندگی بی‌مخاطره‌ای داشته باشند.

ادامه مطلب

سودرسانی به دشمن:

چرا دشمنان خدا، حضور شما را تحمل میکنند؟ ١٠:١٦ - دوشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٩

آیا میدانید دشمن صهیونیست، چه رفتاری با دشمنانش دارد؟ با کمی تحقیق و بررسی، می توان سیر دشمنی کردن دشمن آمریکایی_صهیونیستی را شناخت. تفکر اصلی این دشمنان قسم خورده اینست که همه دنیا یا باید در خدمت او باشند یا حذف شوند و برای رسیدن به این هدف به طور مستقیم یا غیر مستقیم، سعی بر تطمیع و تحقیر افراد، سپس تهدید و در نهایت حذف آنان را دارد. این شیوه ایست که دشمنان اسلام و مسلمین طی قرنها همیشه اعمال کرده اند و امروزه نیز با دشمنان حقیقی و مجازی خود اینگونه برخورد می کنند.

ادامه مطلب

شبکه ملی اطلاعات نداریم:

شبکه ملی اطلاعات؛ امن – سریع – ارزان ٠٩:٤٤ - دوشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٩

شبکه ملی اطلاعات در تعریفی ساده و روان به معنای برقراری ارتباطات و ارائه خدمات در فضای مجازی به شکل ارزان، پرسرعت، امن و سالم است. در واقع این شبکه باید بتواند نیاز‌های واقعی و مشروع مردم را در بستری پرسرعت، قیمتی پایین، امنیتی جامع و پایدار (به‌ دور از دست‌اندازی غیرقانونی هرکس به حقوق عمومی و خصوصی مردم) و در عین برخورداری از بالاترین حد سلامت (عاری از هرگونه فساد و فحشای اعتقادی و اخلاقی) تأمین کند و پاسخگوی نیاز‌های مشروع مردم در فضای مجازی باشد و زمینه ارتباط کاربران با یکدیگر را از بستر داخلی و ارتباط با خارج از کشور را از بستر بین‌الملل مهیا کند. آیا اکنون اینترنت ما چنین است؟!!

ادامه مطلب

قمار آنلاین؛ رها کردن جوانان در آغوش گرگ هاست:

غده سرطانی قمار در فضای مجازی! ١٥:٥٨ - يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩

چرا با وجود اینکه آمارها نشان می دهد ۹۶ درصد از جرایم حوزه سایبری در تلگرام، اینستاگرام و واتس اپ صورت می گیرد، اما باز هم این جنگ افزارهای اینترنتی_صهیونیستی همچنان آزادانه در فضای مجازی کشورمان جولان می دهند و قربانی می گیرند و در مقابل، مسئولان دولتی در وزارت ارتباطات با افتخار از مقاومت خود در برابر فیلترینگ تلگرام سخن می گویند؟! و پلیس فتا همچنان هیچ برنامه ای برای مقابله با این تهدید بزرگ ندارد؟! و مسئولان شورای عالی فضای مجازی در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تعلل می ورزند و اجازه می دهند اینچنین جوانان عزیز ما قربانی شوند؟! به راستی چرا؟...

ادامه مطلب

گردانی نژاد:

شبکه میلی اطلاعات باندی! ١٤:٥٥ - يکشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٩

تأسف بار است! امّا فضای مجازی کشورمان تبدیل به محل کسب درآمد های نامشروع باندی مافیایی در ساختار دولت و وزارت ارتباطات شده است که از محل بی‌تدبیری‌ها و آشفتگی‌های موجود ارتزاق می‌کنند. و بسیار مشکوکانه به جای ارائه ی تعریفی واقعی از شبکه ملی اطلاعات، هم ردیف دشمنان صهیونیستی وارد عمل شده اند و ایجاد و راه اندازی این شبکه را مغایر با حقوق شهروندی تلقی می کنند! این در حالیست که بدون شک، سرچشمه چنین تبیین های نادرستی را می توان در انواع رسانه های بیگانه، همچون "بی بی سی" جستجو کرد. چگونه چنین فریبکارانه می توان وانمود کرد که در صورت اجرای طرح شبکه ملّی اطلاعات، اینترنت جهانی به یک اینترانت محدود در سطح ملّی تنزل پیدا می‌کند؟! و به این ترتیب شبکه ملّی اطلاعات را ابزاری "هولناک" برای کنترل بیشتر افراد و محدود کننده آزادی اطلاعات کاربران معرفی کرد!! در عوض هر روز در بستر پهنای باند اینترنت نجس آمریکایی؛ حیا، معصومیت، عفت و شرف جوانان این مرز بوم به مسلخ می رود! هر روز در این فضای مسموم بر تعداد قمارخانه ها، فحشا خانه ها، سایت های منحرف و مستهجن افزوده می شود!

ادامه مطلب

اتابکی:

نفوذ؛ از طریق افراد ضعیف ‌النفس! ١٧:٠٧ - سه شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٩

کشتی ها به خاطر آبهایی که در اطرافشان آنها را محاصره کرده است، غرق نمی شوند بلکه به خاطر نفوذ آب به داخل آنهاست که غرق میشوند. همه‌ی حرکاتی که دشمن در این چهل سال در مقابل ما انجام داده است پاتک انقلاب است. انقلاب، ریشه‌ی دشمن را از لحاظ سیاسی در کشور کَند، دشمن حالا مرتباً پاتک می‌کند و در هر دفعه هم شکست می‌خورد؛ اقدام می‌کند و نمی‌تواند [کارش را] پیش ببرد؛ به خاطر ایستادگی، به خاطر این سد محکم مردمی و ملی. این بار هم ملت با قدرت تمام به آمریکا و به انگلیس و به لندن‌نشین‌ها می‌گوید این دفعه هم نتوانستید، باز هم نخواهید توانست.۱

ادامه مطلب

صدوقی:

شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی؛ راهی آسان برای دشمن پنهان ١٢:٠٤ - پنج شنبه ٩ بهمن ١٣٩٩

این قدرت شبکه هایی همچون تلگرام و اینستاگرام و... است که می تواند از یک مسئله شخصی و نه حتی قومیتی، مسئله ای امنیتی به وجود بیاورد!! "اگر شبکه های اجتماعی تاثیری نداشتند، ارتش سایبری هم وجود نداشت. و آنقدر انرژی صرف کنترل کردن شبکه های اجتماعی نمی شد..." این سخن من نیست... بلکه سخن "الک راس"، آن هم پس از راه اندازی سفارت مجازی آمریکا در ایران است!!! با این دید، باید به ورود شبکه های ضد اجتماعی در فضاها و نقش گسترده و فراگیر آنها در جنبش های سیاسی، نگاه دقیق تری کرد!... این ساده لوحی است اگر کسی تصور کند پایگاه های شبکه اجتماعی، تنها ابزارهای موبایلی و نرم افزاری ساده اند! بلکه به اعتراف خود سازندگان آنها، این نرم افزار ها، سلاح هایی هستند که ساخته شده اند تا کاری را که جنگ افزارهای بزرگ در یک جنگ تمام عیار قادر به انجامش نیستند، به راحتی و بدون سر و صدا انجام دهند!!! هیئت های اندیشه ورز با استفاده از این شبکه های _به واقع_ ضد اجتماعی، با راه اندازی کمپین های اجتماعی، تاثیر گذاری این کمپین ها را رصد می کنند، و در این بین، کو دیده بصیرت بین مسئولانه مسئولان ما؟!!!

ادامه مطلب

گردانی نژاد:

تغافل یا تجاهل؟! مسئله این است! ١٧:٠٣ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩

به جرأت می توان گفت اولین فاز نفوذ دشمن در کلام کسانی نمودار شده است که خود را پیرو خط امام (ره) می دانند ولی در کمال تأسف آب به آسیاب دشمن می ریزند! همان ها که با خوش بینی کودکانه دست دوستی به سوی دشمن صهیونیستی دراز کرده اند! و در عرصه ی فضای مجازی، تنها به دنبال افزایش پهنای باند اینترنت نجس آمریکایی هستند! گویا فراموش کرده اند بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) این چنین فرموده اند که:" روابط ما با آمریکا، روابط یک مظلوم با یک ظالم است. روابط یک غارت شده با یک غارتگر است... !"2

ادامه مطلب

گردانی نژاد:

یک بام و چند هوا! ١٦:٥٠ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩

اکنون باید پرسید؛ چگونه است که آن شجره ی خبیثه که طبق فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه "غده ی سرطانی ست و باید از بین برود" نسبت به مردم و مسئولین ایران اسلامی دلسوز و مددکار شده است؟! چگونه به شما اجازه می دهد که آزادانه در شبکه های ضد اجتماعی صهیونیستی به گزارش روادید روز قدس بپردازید و در همان نجس افزارها شعار استکبار ستیزی سر دهید؟!چگونه دولت منحوسی که نوزاد هجده ماهه را آتش می زند، زنان و کودکان پناه گرفته تحت پوشش سازمان ملل را قتل عام می کند و با بی رحمی شکم زنان باردار را می درد و هزاران انسان بی گناه را زنده می سوزاند و مثله می کند... اکنون خیرخواه دولت مردان ایران اسلامی شده است؟!

ادامه مطلب

گردانی نژاد:

کودکان قربانی خیانت برخی مسئولین... ١٦:٢٩ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩

اما هدف دشمن صهیونیستی به طور خاص، ایجاد نوعی سلیقه و نیاز در افراد، علی الخصوص قشر نوجوان است! لذا در اولین گام به این عطش شدت می بخشد و با عرضه ی انواع شبکه های ضد تعاملی و صرف هزینه های گزاف، چنان نوجوان را به سمت جاسوسکده های صهیونیستی سوق می دهند؛ گویی پاسخ همه ی نیازها، کنجکاوی ها و سوالات نوجوانی در این بستر به ظاهر زیبا و البته مهلک و خطرناک نهفته است! سپس با اشاعه ی سوء فرهنگ‌ها و تحمیل نرم آن به عنوان یک فرهنگ نوین و غالب، شخصیت، رفتار، صحبت‌ها، نوع پوشش، سرگرمی ها... و در یک کلام عقاید و باورهای دینی و مذهبی نوجوان را متزلزل می سازند! و سرانجام در گام آخر با ترویج فرهنگ مادی‌ نگر و لذت‌ جو و فردگرایانه ی غربی، مبتنی بر کاهش تعلقات دینی و اخلاقی در نوجوانان، زمینه ی انحطاط و سقوط در بساط شیطان فراهم شده و هویت ملی نوجوان، تحت الشعاع تفکرات "سکولاریستی" قرار می گیرد! و این یعنی خالی کردن ذهن او از دین و مذهب ...

ادامه مطلب

موری:

هجرت از نرم افزار صهیونیستی به نرم افزار ایرانی ١٥:٥٢ - دوشنبه ٦ بهمن ١٣٩٩

بنده از مسئولان شورای عالی فضای مجازی می خواهم، به جای پشتیبانی کردن از این جاسوسکده های دشمن، فرمان مقام معظم رهبری را که سال هاست زمین مانده، اجرا کنند و شبکه ملی اطلات را راه اندازی کرده و ما را از این اینترنت نجس آمریکایی نجات دهند. تنها در این صورت است که می توانیم با کمتر کردن وابستگی به دشمنان در این فضا، حیله ها و نقشه های آنان را نقش برآب کنیم و ادامه دهنده راه شهداء و امام عزیز باشیم. مسئولین وزارت ارتباطات! شما نیز به جای اینکه پهنای باند اینترنت را تمامأ به تلگرام و اینستاگرام صهیونیستی اختصاص دهید، به نرم افزارهای داخلی کمک کنید تا بتوانند جای این نرم افزارها را برای مردم پر کنند و از عهده نیازهای ملت به خوبی برآیند.

ادامه مطلب


2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>